BORÓWKA AMERYKAŃSKA BLUEJAY W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 4.85715
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Odmiana lubiana przez plantatorów, ze względu na możliwość zbioru mechanicznego. Bluejay to bardzo smaczna odmiana, obradzająca obficie, w drugiej połowie wakacji.
 
 

Charakterystyka krzewu

Krzew borówki Bluejay zazwyczaj dorasta do ok. 2 metrów wysokości. Jeżeli będzie obficie owocować, gałązki będą wymagać podwiązania, by nie uginały się pod ciężarem jagód. Dostępne są borówkowe krzewy owocowe w doniczkach.
 
 

Owoc

Owoce Bluejay są średniej wielkości, jasnoniebieskie. W smaku są słodkie, soczyste. Świetne do jedzenia jako przekąskę, ale równie dobre do mrożenia czy przetwórstwa. Ta borówka amerykańska jest bardzo plenna. Zbiory przypadają na sierpień. Owoce dojrzewają raczej równomiernie, więc można zbierać je mechanicznie.
 
 

Uprawa

Borówka amerykańska Bluejay jest dość dobrze odporna na mróz i choroby. Preferuje miejsca słoneczne w glebie żyznej, próchniczej, umiarkowanie mokrej. Nie lubi niedostatku wody. Jest stosunkowo łatwa w uprawie amatorskiej.
 
 

Zapylacze

W uprawach plantacyjnych warto posadzić w sąsiedztwie borówki amerykańskie, kwitnące w tym samym czasie co Bluejay. Są to na przykład: Earliblue, KazPliszka, Bluecrop, Bonus, Duke. Bez zewnętrznych zapylaczy, owoce będą drobne.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium