• BORÓWKA AMERYKAŃSKA BLUEJAY W DONICY

Odmiana średnio-wczesna Bardzo odporna na mroz. Wysokość krzewu-25-40cm DOSTEPNOŚĆ:W DONICZCE P9

12.88
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Docelowa wysokość krzewu: 1,5m/2,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa lipca
Barwa owoców: niebieski/fioletowy
Miąższ : słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodporność: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: samopylna
Pochodzenie: USA

 

Odmiana lubiana przez plantatorów, ze względu na możliwość zbioru mechanicznego. Bluejay to bardzo smaczna odmiana, obradzająca obficie, w drugiej połowie wakacji.

Charakterystyka krzewu
Krzew borówki Bluejay zazwyczaj dorasta do ok. 2 metrów wysokości. Jeżeli będzie obficie owocować, gałązki będą wymagać podwiązania, by nie uginały się pod ciężarem jagód. Dostępne są borówkowe krzewy owocowe w doniczkach.

Owoc
Owoce Bluejay są średniej wielkości, jasnoniebieskie. W smaku są słodkie, soczyste. Świetne do jedzenia jako przekąskę, ale równie dobre do mrożenia czy przetwórstwa. Ta borówka amerykańska jest bardzo plenna. Zbiory przypadają na sierpień. Owoce dojrzewają raczej równomiernie, więc można zbierać je mechanicznie.

Uprawa
Borówka amerykańska Bluejay jest dość dobrze odporna na mróz i choroby. Preferuje miejsca słoneczne w glebie żyznej, próchniczej, umiarkowanie mokrej. Nie lubi niedostatku wody. Jest stosunkowo łatwa w uprawie amatorskiej.

Zapylacze
W uprawach plantacyjnych warto posadzić w sąsiedztwie borówki amerykańskie, kwitnące w tym samym czasie co Bluejay. Są to na przykład: Chandler, Bluecrop, Earliblue, KazPliszka, Northland, Bluetta, Brigitta. Bez zewnętrznych zapylaczy, owoce będą drobne.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png