• BORÓWKA AMERYKAŃSKA BONUS W DONICY

DOSTEPNOŚĆ: DONICZKA P9 Wysokość krzewu-25-40cm Zapylacze: Bluecrop, Bonifacy, Herbert, Jersey, Darrow, Spartan, Bluegold, Blueray.

Brak towaru
12.03
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

BORÓWKA AMERYKAŃSKA BONUS

Bonus to odmiana borówki amerykańskiej owocująca w połowie sezonu. Jej jagody są duże i smaczne, czym zyskały należytą popularność w polskich ogrodach. Krzew nie jest wymagający, więc może być uprawiany nawet przez amatorów.


Charakterystka krzewu
Krzew borówki amerykańskiej Bonus dorasta do około 1,5 metra wysokości, więc śmiało można powiedzieć, że jest raczej niski na tle innych odmian. Z czasem coraz bardziej się rozgałęzia, aż nawet do szerokości ponad 1 metra. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.

Owoc
Owoce borówki Bonus są bardzo duże (nawet do 3 cm) i to ich pierwszy atut. Drugim jest to, że są naprawdę smaczne – soczyste, jędrne, słodko-winne. Skórka ma jednolity kolor niebieski. Dojrzałość zbiorczą osiągają już w połowie lipca, jednak owoce dojrzewają partiami, więc zbiory będą trwać do połowy sierpnia. Łącznie z jednego krzewu możemy zebrać nawet do 8 kg owoców.

Uprawa
Bonus to borówka amerykańska dobrze mrozoodporna. Nie choruje. Jest to krzew pierwotnie pochodzący z poszycia leśnego, więc nie wymaga (a nawet nie znosi) sztucznych nawozów. Ziemia powinna być przepuszczalna, lekko kwaśna, nawodniona. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Zaplacze
Przykładowe zapylacze: Bluecrop, Bonifacy, Herbert, Jersey, Darrow, Spartan, Bluegold, Blueray.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie