BORÓWKA AMERYKAŃSKA BONUS W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 4.6955
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Bonus to odmiana borówki amerykańskiej owocująca w połowie sezonu. Jej jagody są duże i smaczne, czym zyskały należytą popularność w polskich ogrodach. Krzew nie jest wymagający, więc może być uprawiany nawet przez amatorów.

 

Charakterystka krzewu

Krzew borówki amerykańskiej Bonus dorasta do około 1,5 metra wysokości, więc śmiało można powiedzieć, że jest raczej niski na tle innych odmian. Z czasem coraz bardziej się rozgałęzia, aż nawet do szerokości ponad 1 metra. Dostępne są krzewy owocowe w doniczkach.
 
 

Owoc

Owoce borówki Bonus są bardzo duże (nawet do 3 cm) i to ich pierwszy atut. Drugim jest to, że są naprawdę smaczne – soczyste, jędrne, słodko-winne. Skórka ma jednolity kolor niebieski. Dojrzałość zbiorczą osiągają już w połowie lipca, jednak owoce dojrzewają partiami, więc zbiory będą trwać do połowy sierpnia. Łącznie z jednego krzewu możemy zebrać nawet do 8 kg owoców.
 
 

Uprawa

Bonus to borówka amerykańska dobrze mrozoodporna. Nie choruje. Jest to krzew pierwotnie pochodzący z poszycia leśnego, więc nie wymaga (a nawet nie znosi) sztucznych nawozów. Ziemia powinna być przepuszczalna, lekko kwaśna, nawodniona. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.
 
 

Zapylacze

Odmiana samopylna, do zwiększenia plonu zaleca sie dobranie sadzonki w pobliżu. Przykładowe zapylacze: Bluecrop, Bonifacy, Herbert, Jersey, Darrow, Spartan, Bluegold, Blueray.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium