• CZEREŚNIA RIVAN Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Rivan z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
19.81
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

 

Podkładka: Antypka
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek czerwca
Barwa owoców: czerwony/bordowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Vega, Buttnera Czerwona, Burlat.
Pochodzenie: Szwecja

 

Rivan to czereśnia z odkrytym korzeniem, która po kilku latach obrodzi w przepyszne owoce. Jest to jedna z chętniej wybieranych odmian, zarówno na działki, jak i do ogrodów towarowych.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie średnio wysokie, do około 4 metrów. Tworzy zgrabną kulistą koronę. Jest to odmiana powstała ze skrzyżowani Wczesnej Riversy z Annonay. Plonuje co roku, bardzo obficie, a pierwsze czereśnie zerwiemy nawet już w drugim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostępne są w dwóch okresach w roku – bardzo wczesną wiosną i wczesną jesienią. To także czas, gdy powinny trafić do ogrodu.

 

Owoc

Czereśnie są średniej wielkości. Zazwyczaj waga pojedynczego owocu oscyluje między 3 a 5 gramów. Skórka intensywnie czerwona, a im bardziej są dojrzałe, tym staje się ciemniejsza. Owoce w smaku są bardzo dobre – słodkie, pełne soku, z winną nutą. Zbiór rozpoczyna się w pierwszej połowie czerwca, ale trzeba go przeprowadzić 2–3 razy, bo owoce nie dojrzewają równomiernie.

 

Uprawa

Rivan z odkrytym korzeniem szybko zakorzeni się w żyznej ziemi, lekko wilgotnej. Warto zadbać o duży dostęp światła słonecznego. Rivan raczej nie choruje, dobrze znosi mrozy. Czereśnie zawsze tniemy wiosną, skracając gałązki o 1/3, usuwając ewentualne suche czy chore pędy. Przewodnik też obcinamy na wysokości około 50 cm nad ostatnią gałęzią. Dorosłe drzewa wymagają prześwietlania.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Burlat, Vega, Czerwona Buttnera.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png