CZEREŚNIA RIVAN

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 14,04 zł 23,40 zł 14.04
Ocena: 3.64857
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Rivan to czereśnia która po kilku latach obrodzi w przepyszne owoce. Jest to jedna z chętniej wybieranych odmian, zarówno na działki, jak i do ogrodów towarowych.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie średnio wysokie, do około 4 metrów. Tworzy zgrabną kulistą koronę. Jest to odmiana powstała ze skrzyżowani Wczesnej Riversy z Annonay. Plonuje co roku, bardzo obficie, a pierwsze czereśnie zerwiemy nawet już w drugim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostępne są w dwóch okresach w roku – bardzo wczesną wiosną i wczesną jesienią. To także czas, gdy powinny trafić do ogrodu.

 

Owoc

Czereśnie są średniej wielkości. Zazwyczaj waga pojedynczego owocu oscyluje między 3 a 5 gramów. Skórka intensywnie czerwona, a im bardziej są dojrzałe, tym staje się ciemniejsza. Owoce w smaku są bardzo dobre – słodkie, pełne soku, z winną nutą. Zbiór rozpoczyna się w pierwszej połowie czerwca, ale trzeba go przeprowadzić 2–3 razy, bo owoce nie dojrzewają równomiernie.

 

Uprawa

Rivan z odkrytym korzeniem szybko zakorzeni się w żyznej ziemi, lekko wilgotnej. Warto zadbać o duży dostęp światła słonecznego. Rivan raczej nie choruje, dobrze znosi mrozy. Czereśnie zawsze tniemy wiosną, skracając gałązki o 1/3, usuwając ewentualne suche czy chore pędy. Przewodnik też obcinamy na wysokości około 50 cm nad ostatnią gałęzią. Dorosłe drzewa wymagają prześwietlania.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Burlat, Vega, Buttnera Czerwona, Miodówka.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium