CZEREŚNIA BURLAT

Podkładka: Colt
Docelowa wysokość: 4-5m
Cena: 27,00 zł 27.00
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Burlat to czereśnia którą polecamy zarówno do sadów towarowych, jak i upraw amatorskich. Owoce są bardzo smaczne i przydatne. Można je przetwarzać samodzielnie lub oddawać do przetwórni.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie i tworzy solidną kulistą koronę. Jest ona dość zwarta i gęsta, więc z czasem wymaga prześwietlania. Plonuje co roku bardzo obficie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można zakupić tylko w dwóch okresach w roku – jesienią lub wiosną. Należy je od razu po zakupie wsadzić do gruntu.
 
 

Owoc

Czereśnie są duże. Jedna kulka średnio waży 7 gramów. Mają sercowaty kształt, czerwoną skórę i czerwony miąższ. Skórka może się zmieniać na karminową, gdy owoce są bardzo dojrzałe. Miąższ jest twardy, chrupki i soczysty. W smaku słodki, bardzo smaczny. Zbiory rozpoczynają się pod koniec czerwca.
 
 

Uprawa

Czereśnia Burlat z odkrytym korzeniem nie powinna trafić do cienia, gdyż będzie popadać w choroby ze względu na zbyt dużą wilgoć i niewielką przewiewność. Sadzi się ją w słońcu, w glebie piaszczysto-gliniastej, średnio wilgotnej. Burlat jest mało wrażliwy na choroby kory, za to uważać należy na moniliozę i dziurkowatość liści. Pierwsze cięcie wiosenne polega na skróceniu gałęzi o 1/3 długości i obcięciu 1/2 przewodnika. Z czasem  drzewko owocowe trzeba dyscyplinować i wykonywać cięcie prześwietlające.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Fromma Czarna, Van,  VegaHedelfińskaButtnera Czerwona, Olbrzymka Napoleona.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl