Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA BURLAT Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Burlat z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

19.96
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja)

Podkładka: Colt
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec czerwca
Barwa owoców: bordowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Vega, Van, Wczesna Riversa, Hedelfińska, Rainier.
Pochodzenie: Francja

 

Burlat to czereśnia z odkrytym korzeniem, którą polecamy zarówno do sadów towarowych, jak i upraw amatorskich. Owoce są bardzo smaczne i przydatne. Można je przetwarzać samodzielnie lub oddawać do przetwórni.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie i tworzy solidną kulistą koronę. Jest ona dość zwarta i gęsta, więc z czasem wymaga prześwietlania. Plonuje co roku bardzo obficie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami można zakupić tylko w dwóch okresach w roku – jesienią lub wiosną. Należy je od razu po zakupie wsadzić do gruntu.

Owoc
Czereśnie są duże. Jedna kulka średnio waży 7 gramów. Mają sercowaty kształt, czerwoną skórę i czerwony miąższ. Skórka może się zmieniać na karminową, gdy owoce są bardzo dojrzałe. Miąższ jest twardy, chrupki i soczysty. W smaku słodki, bardzo smaczny. Zbiory rozpoczynają się pod koniec czerwca.

Uprawa
Czereśnia Burlat z odkrytym korzeniem nie powinna trafić do cienia, gdyż będzie popadać w choroby ze względu na zbyt dużą wilgoć i niewielką przewiewność. Sadzi się ją w słońcu, w glebie piaszczysto-gliniastej, średnio wilgotnej. Burlat jest mało wrażliwy na choroby kory, za to uważać należy na moniliozę i dziurkowatość liści. Cięcie wiosenne polega na skróceniu gałęzi o 1/3 długości i obcięciu za długiego przewodnika. Z czasem  drzewko owocowe trzeba dyscyplinować i wykonywać cięcie prześwietlające.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Van, Hedelfińska, Vega, Olbrzymka Napoleona.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png