• CZEREŚNIA BURLAT Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Burlat z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

19.16
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

BURLAT 

 

Podkładka: Colt
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: koniec czerwca
Barwa owoców: bordowy
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -30°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Vega, Van, Wczesna Riversa, Hedelfińska, Rainier.
Pochodzenie: Francja

 

Francuska wczesna odmiana czereśni w Twoim ogrodzie! Czereśnia Burlat sprawdzi się zarówno w sadach przemysłowych, jak i posadzona na działce. Owoce można przetwarzać na soki i musy lub zużywać do ciast i deserów.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo czereśni Burlat jest duże i silne. Korona jest kulista, zwarta, gęsta. Odmiana ta wydaje owoce regularnie i to w dużej ilości. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z gołym korzeniem lub w doniczkach.

 

Owoc

Owoce czereśni Burlat są duże, nawet do 8 gramów. Kształt mają pękatych serc. Lśniąca skórka ma kolor intensywnie czerwony, a w szczycie dojrzałości nawet prawie czarny. Wewnątrz miąższ jest czerwony, twardy i soczysty. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec czerwca.

 

Uprawa

Odmiana ta jest niewrażliwa na choroby kory i drewna. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na moniliozę i dziurkowatość liści – tutaj przyda się regularna ochrona. Młode drzewa dobrze jest zabezpieczyć przed zimowym chłodem. Owoce należy strzec przed nasionnicą trześniówką i ptakami. Czereśnia Burlat lubi ciepłe i słoneczne miejsca. Najlepiej unikać sadzenia jej w cieniu i rejonach wietrznych. Gleba powinna być piaszczysto-gliniasta, żyzna, średnio wilgotna.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Vega, Hedelfińska, Van, Rainier, Olbrzymka Napoleona.

 

CIĘCIE

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych.Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Czereśnia Burlat musi być regularnie cięta najlepiej to zrobić tuż po posadzeniu. Zaniechać tego można tylko wtedy gdy jest nierozgałęzione i ma mniej niż 100 cm. Przycinamy przewodnik(czubek)czereśni do dowolnej i wygodnej dla nas wysokości. Przycinamy również przy tym konary. Kolejnego lata w czerwcu lub w lipcu, usuwamy najdłuższe pędy, pozostawiając tylko krótkie, ponieważ,to na nich, możemy spodziewać się owoców.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie