CZEREŚNIA VEGA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 14,04 zł 23,40 zł 14.04
Ocena: 4.85
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Vega to czereśnia którą można zasadzić na amatorskiej działce lub w profesjonalnym sadzie. Rodzi jędrne i smaczne owoce o czerwonej skórce.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i finalnie dorasta do około 4 metrów wysokości. Tworzy luźną koronę ze wzniesionymi konarami. Plonuje obficie corocznie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami przeznaczone są do zakładania ogrodu jesienią lub wiosną.

 

Owoc

Czereśnie Vegi są duże, bo nawet do 8,5 gramów. Skórka co do zasady żółta, ale praktycznie w całości pokryta czerwonym rumieńcem. Miąższ żółty, bardzo smaczny, chrupiący, słodki. Można je jeść na surowo lub wykorzystać do zrobienia np. kompotów. Dojrzałość zbiorcza przypada na początek lipca. Owoce źle znoszą zbyt długie przetrzymywanie na drzewie.

 

Uprawa

Vega to sadzonka czereśni znanej z dobrej odporności na mróz. Dodatkowo wspiera to podkładka Colt. Ta odmiana nie popada także w choroby, choć warto obserwować, by ustrzec ją przed moniliozą. Ziemia powinna być żyzna, wilgotna, ale nie podmokła, a miejsce zasadzenia słoneczne. Cięcie przeprowadzamy wiosną, a polega ono na skróceniu gałęzi o 1/3 i zbyt długiego przewodnika na wysokości około 50 cm nad ostatnią gałęzią. W kolejnych latach wykonuje się cięcie formujące i wycina suche lub zniszczone gałęzie.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: KordiaButtnera Czerwona, Karesowa, VanSchneidera PóźnaHedelfińska, Kamionka.

 

Opinie o produkcie (1)

23 marca 2023

Drzewko super bardzo grube i dorodne, miłe zaskoczenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium