• CZEREŚNIA BUTTNERA CZERWONA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Buttnera Czerwona z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

19.13
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Stara odmiana czereśni z dużymi i smacznymi owocami! Idealna dla amatorów, jak i doświadczonych sadowników!


Charakterystyka drzewa

Drzewo Czerwonej Czereśni Buttnera rośnie silnie, nawet do 4,5 metra wysokości. Początkowo korona układa się stożkowo, a wraz z wiekiem rozchyla się na boki. Jest to stara odmiana inaczej nazywana Czereśnia Poznańska. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które, posadzone jesienią, szybko adaptują się do nowej ziemi.

 

Owoc

Owoce Czerwonej Czereśni Buttnera są dość duże, do 8 gramów. Ich kształt jest sercowaty, skórka żółtoczerwona z połyskiem. W środku żółty miąższ, który jest bardzo smaczny – jędrny, słodki i aromatyczny. Dojrzałość zbiorczą osiągają pod koniec lipca, gdyż jest to późna odmiana. Idealne są w bezpośredniej konsumpcji, jak i do przetwarzania na soki, dżemy czy kompoty.

 

Uprawa

Czerwona Buttnera to czereśnia z odkrytym korzeniem o bardzo wysokiej odporności na mróz i choroby. Mimo wszystko młode drzewa należy osłaniać na zimę. Stanowisko powinno być słoneczne, ciepłe, osłonięte od wiatru. Najlepsza gleba to ta przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, o odczynie obojętnym. Wykonujemy cięcie jesienne, po zakończonych zbiorach. Starsze drzewo wymaga usuwania długich pędów, gdyż na nich nie owocuje.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Vega, Van, Hedelfińska.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie