GRUSZA AZJATYCKA EARLY SHU W DONICY

Podkładka: Pigwa S1/Grusza kaukaska.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 3 lata.
Cena: 39,98 zł 39.98
Ocena: 4.96
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Early Shu to grusza azjatycka w doniczce, która z pewnością będzie ciekawostką w ogrodzie. Uprawa nie różni się niczym od europejskich grusz, a owoce są dość oryginalne.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe wzrasta silnie i kreuje szeroką, luźną koronę. Owocowanie rozpoczyna się zazwyczaj już w drugim lub trzecim roku uprawy. Grusza rodzi sporą ilość owoców w każdym sezonie. Drzewka owocowe doniczkowane nie mają specjalnych wymagań co do terminu sadzenia. Można to zrobić nawet upalnym latem, gdyż rozbudowany system korzeniowy szybko zagnieżdża się w nowym miejscu. Warto jednak mieć na uwadze, że optymalnym i polecanym czasem nasadzeń grusz jest jesień.
 
 

Owoc

Gruszki są duże i bardzo duże, nierzadko masą przekraczające 300 gramów. Mają kształt odwróconej gruszki – u góry są szersze, na dole węższe. Skórka jest zielona i przyozdobiona jest rumieńcem od słonecznej strony. Pod nią jasny miąższ i gniazdo nasienne. W smaku gruszki Early Shu są bardzo dobre – aromatyczne, nieprzesadnie słodkie, soczyste. Można je jeść na surowo, dodawać do deserów, śniadań lub przetwarzać, w tym suszyć. Gotowe do zbiorów są w sierpniu, a jeżeli nie dojrzały wszystkie mniej więcej naraz, owoce można przetrzymać kilka dni na gałęziach.
 
 

Uprawa

Grusza azjatycka Early Shu doniczkowana to trzyletnia sadzonka, która będzie wdzięczna za ulokowanie w słonecznym miejscu i dobrej, żyznej ziemi. Grusze potrzebują mieć glebę wilgotną i przepuszczalną. Mrozy znosi dobrze, choć podstawowe zimowe zabezpieczenie nie zaszkodzi. Na rdzę gruszy jest dobrze odporna, ale uważać trzeba na inne choroby. Co rok wczesną wiosną wykonujemy cięcie prześwietlające wycinając pędy rosnące do środka korony. Gdy drzewo będzie już dość stare wykonujemy cięcie odmładzające.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Bera HardyKomisówkaBonkreta Williamsa.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium