• GRUSZA AZJATYCKA SHINSEIKI Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Japońska Shinseiki z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

17.19
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

 

Grusza Azjatycka Shinseiki z odkrytym korzeniem przyjmie się świetnie w Twoim ogrodzie i będzie bardzo ciekawym jego elementem. Grusze japońskie pięknie kwitną, a ich owoce smakują nieco inaczej, niż tych grusz europejskich, które znamy.

Charakterystyka drzewa
Grusza Shinseiki rośnie średnio silnie i z czasem tworzy rozłożystą koronę, dość zagęszczoną. Plonuje zazwyczaj naprzemiennie – jeden rok jest bardzo obfity, drugi skromniejszy. W sprzedaży posiadamy drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które dostarczamy wiosną lub jesienią, gotowe do sadzenia.

Owoc
Owoce są małej i średniej wielkości, do około 130 gramów. Jeżeli drzewo jest dobrze prowadzone, a zawiązki przerzedzane, można pozyskać owoce o wadze nawet 200 gramów. Mają one kulisty, lekko spłaszczony kształt. Skórka zielona, pokryta licznymi przetchlinkami. Miąższ wyglądem przypomina jabłka – jest biały i kruchy. W smaku słodki, łagodny. Owoce zaczynają dojrzewać na przełomie sierpnia i września.

Uprawa
Grusza Azjatycka Shinseiki z odkrytym korzeniem najlepiej poradzi sobie zasadzona jesienią. Będzie mieć wtedy czas na rozbudowanie systemu korzeniowego jeszcze przed zimą. Ta odmiana dość dobrze znosi mrozy, jest też odporna na wiele popularnych chorób, np. parcha. Uważać warto na zarazę ogniową. Stanowisko preferuje ciepłe, słoneczne, osłonięte od silnych wiatrów, z ziemią żyzną i lekko kwaśną. Wiosenne cięcie polega na skróceniu gałązek i przewodnika – wielkość cięcia zależy od szybkości wzrostu w danym miejscu.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Chojuro, Nijinseiki, Hong-li.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie