GRUSZA AZJATYCKA CHOJURO

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 25,00 zł 25.00
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Chojuro to grusza będąca jedną z popularniejszych odmian azjatyckich grusz, sprzedawanych w naszym sklepie. Jej owoce lubiane są zwłaszcza w konsumpcji na surowo.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie dość intensywnie, kreując rozłożystą koronę. Dorosłe plonuje corocznie i to obficie, a pierwsze jabłko-gruszki zerwiemy w drugim lub trzecim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami dostać można tylko w dwóch okresach w roku – jesienią i wiosną. Wtedy też powinny zostać zasadzone w ogrodzie.
 
 

Owoc

Kuliste gruszki są średniej wielkości, a że podobne są do jabłek, często określa się je mianem jabłko-gruszki. Na zewnątrz złotobrązowa skórka z przetchlinkami. W dotyku jakby sucha i szorstka. Pod nią ukrywa się bardzo słodki, soczysty i rozpływający się w ustach miąższ. Te gruszki można wygodnie jeść jak jabłka – obgryzając dookoła. Zbiór przypada na ostatnie dni września.
 
 

Uprawa

Chojuro z odkrytym korzeniem to sadzonka japońskiej gruszy, która dobrze jest przystosowana do naszego klimatu. Dużą zaletą jest jej odporność na rdzę gruszy. Jak każde młode drzewko owocowe wymaga zabezpieczenia zimowego, ale dorosłe znosi mrozy do -30 stopni Celsjusza. Ziemia powinna być lekko kwaśna, żyzna, lekko wilgotna. Ekspozycja słoneczna, najlepiej południowo-wschodnia. Wiosną przycinamy młode drzewka, rozpoczynając formowanie korony do pożądanego kształtu. W kolejnych latach usuwamy suche lub zniszczone gałązki i dbamy o zachowanie zdrowia drzewa.
 
 

Zapylacze

 
 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
GRUSZA JAPOŃSKA KOSUI
GRUSZA JAPOŃSKA KOSUI

25,00 zł

dodaj do przechowalni
GRUSZA PARYŻANKA
GRUSZA PARYŻANKA

20,50 zł

dodaj do przechowalni
GRUSZA RED FAWORYTKA
GRUSZA RED FAWORYTKA

20,50 zł

dodaj do przechowalni
GRUSZA LIPCÓWKA KOLOROWA
GRUSZA LIPCÓWKA KOLOROWA

20,50 zł

dodaj do przechowalni
CZEREŚNIA RIVAN
CZEREŚNIA RIVAN

23,40 zł

dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium