• GRUSZA KOMISÓWKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Komisówka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
18.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru


Grusza Komisówka z odkrytym korzeniem to jedna z najpopularniejszych sadzonek grusz, kupowanych jesienią. Świetnie przyjmuje się w nowym miejscu, by już za 3-4 lata cieszyć przepysznymi owocami.
Charakterystyka drzewa

Komisówka rośnie silnie i tworzy średnio zagęszczoną koronę stożkową. Plonuje co roku, średnio obficie. Kwitnie późno, więc pąki nie przemarzają. Drzewko szczepione na podkładce gruszy kaukaskiej, dorasta do ok. 4,5m. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które sadzi się albo wiosną, albo jesienią.
Owoc

Gruszki Komosówki są duże, pokryte zieloną skórką z paskowym rumieńcem. Ich smak jest bardzo przyjemny - dojrzałe rozpływają się w ustach, są soczyste i aromatyczne. Są idealne do jedzenia na surowo, dodawania ich do deserów, ale też przetwarzania na kompoty. Zbiory przypadają na połowę października.Uprawa

Grusza Komisówka z odkrytym korzeniem powinna zostać zasadzona w ziemi żyznej, głębokiej i na ciepłym terenie. Grusze nie lubią silnych wiatrów i susz, co też warto wziąć pod uwagę. Komisówka dobrze znosi zimy, choć w pierwszych latach wymaga zabezpieczenia. Pierwsze wiosenne cięcie to skrócenie gałązek do 2/3 i przewodnika do około 35 cm nad ostatnią gałęzią.
Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Lipcówka Kolorowa, Faworytka, Bonkreta Williamsa, Józefinka.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png