• GRUSZA KOMISÓWKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Komisówka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

17.19
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Grusza Komisówka z odkrytym korzeniem to jedna z najpopularniejszych sadzonek grusz, kupowanych jesienią. Świetnie przyjmuje się w nowym miejscu, by już za 3-4 lata cieszyć przepysznymi owocami.

Charakterystyka drzewa
Komisówka rośnie silnie i tworzy średnio zagęszczoną koronę stożkową. Plonuje co roku, średnio obficie. Kwitnie późno, więc pąki nie przemarzają. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które sadzi się albo wiosną, albo jesienią.

Owoc
Gruszki Komosówki są duże, pokryte zieloną skórką z paskowym rumieńcem. Ich smak jest bardzo przyjemny – dojrzałe rozpływają się w ustach, są soczyste i aromatyczne. Są idealne do jedzenia na surowo, dodawania ich do deserów, ale też przetwarzania na kompoty. Zbiory przypadają na połowę października.

Uprawa
Grusza Komisówka z odkrytym korzeniem powinna zostać zasadzona w ziemi żyznej, głębokiej i na ciepłym terenie. Grusze nie lubią silnych wiatrów i susz, co też warto wziąć pod uwagę. Komisówka dobrze znosi zimy, choć w pierwszych latach wymaga zabezpieczenia. Pierwsze wiosenne cięcie to skrócenie gałązek do 2/3 i przewodnika do około 35 cm nad ostatnią gałęzią.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Lipcówka Kolorowa, Faworytka, Bonkreta Williamsa, Józefinka.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie