GRUSZA KOMISÓWKA

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Grusza Komisówka to jedna z najpopularniejszych sadzonek grusz, kupowanych jesienią. Świetnie przyjmuje się w nowym miejscu, by już za 3-4 lata cieszyć przepysznymi owocami.
 
 

Charakterystyka drzewa

Komisówka rośnie silnie i tworzy średnio zagęszczoną koronę stożkową. Plonuje co roku, średnio obficie. Kwitnie późno, więc pąki nie przemarzają. Drzewko szczepione na podkładce gruszy kaukaskiej, dorasta do ok. 4,5m. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które sadzi się albo wiosną, albo jesienią.
 
 

Owoc

Gruszki Komosówki są duże, pokryte zieloną skórką z paskowym rumieńcem. Ich smak jest bardzo przyjemny – dojrzałe rozpływają się w ustach, są soczyste i aromatyczne. Są idealne do jedzenia na surowo, dodawania ich do deserów, ale też przetwarzania na kompoty. Zbiory przypadają na połowę października.
 
 

Uprawa

Grusza Komisówka z odkrytym korzeniem powinna zostać zasadzona w ziemi żyznej, głębokiej i na ciepłym terenie. Grusze nie lubią silnych wiatrów i susz, co też warto wziąć pod uwagę. Komisówka dobrze znosi zimy, choć w pierwszych latach wymaga zabezpieczenia. Pierwsze wiosenne cięcie to skrócenie gałązek do 2/3 i przewodnika do około 35 cm nad ostatnią gałęzią.
 
 

Zapylacze

 
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium