GRUSZA LIPCÓWKA KOLOROWA

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem
Cena: 18,90 zł 18.90
Ocena: 0
Dostępność: Oferta sezonowa. Zapraszamy ponownie 10 października 2022r.

Opis

 
Grusza Lipcówka Kolorowa to sadzonka, z której wyrośnie drzewo dające owoce w... lipcu. Bardzo fajna wczesna odmiana, przeznaczona głównie na przetwory.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie średnio silnie i z czasem tworzy wzniosłą, stożkową koronę, choć dość luźną. Pierwsze owoce pojawiają się w trzecim lub czwartym roku od posadzenia. Grusza owocuje obficie w każdym roku, ale tylko, gdy jest zadbane i zawiązki są przerzedzane. Drzewko sczepione na podkładce gruszy kaukaskiej, dorasta do ok. 4,5m wysokości. Drzewka owocowe z odkrytym korzeniem można zasadzić w ogrodzie wczesną wiosną lub późną jesienią.
 
 

Owoc

Gruszki są małe lub średnie – tu wiele zależy od prowadzenia drzewa, ale można osiągnąć owoce 100 gramowe. Skórka jest cienka i krucha, w kolorze zielonym, ale z czerwonym rumieńcem i przetchlinkami. W konsumpcji są określane jako takie „na ząb” – są chrupkie, mają niewiele soku, nie są przesłodzone. Gruszki dojrzewają w lipcu, ale nierównomiernie, więc zbiór przeprowadza się 2-3 razy. Owoce tej odmiany poleca się także suszyć.
 
 

Uprawa

Grusza Lipcówka Kolorowa z odkrytym korzeniem będzie najlepiej się czuć w ciepłym i słonecznym miejscu, z ziemią żyzną, przepuszczalną, lekko kwaśną. Średnio dobrze znosi polskie mrozy, ale za to nie zapada często na choroby, w tym nie poddaje się parchowi.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Bonkreta Williamsa, Konferencja.
 
 

Cięcie

Wymagana jest cięcie wiosenne, które nie może być zbyt drastyczne – skrócić należy przewodnik i gałęzie. Dorosłe drzewko owocowe potrzebuje cięcia prześwietlającego.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl