• GRUSZA LIPCÓWKA KOLOROWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Lipcówka Kolorowa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

17.15
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Grusza Lipcówka Kolorowa z odkrytym korzeniem to sadzonka, z której wyrośnie drzewo dające owoce w... lipcu. Bardzo fajna wczesna odmiana, przeznaczona głównie na przetwory.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie średnio silnie i z czasem tworzy wzniosłą, stożkową koronę, choć dość luźną. Pierwsze owoce pojawiają się w trzecim lub czwartym roku od posadzenia. Grusza owocuje obficie w każdym roku, ale tylko, gdy jest zadbane i zawiązki są przerzedzane. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, które można zasadzić w ogrodzie wczesną wiosną lub późną jesienią.

Owoc
Gruszki są małe lub średnie – tu wiele zależy od prowadzenia drzewa, ale można osiągnąć owoce 100 gramowe. Skórka jest cienka i krucha, w kolorze zielonym, ale z czerwonym rumieńcem i przetchlinkami. W konsumpcji są określane jako takie „na ząb” – są chrupkie, mają niewiele soku, nie są przesłodzone. Gruszki dojrzewają w lipcu, ale nierównomiernie, więc zbiór przeprowadza się 2-3 razy.

Uprawa
Grusza Lipcówka Kolorowa z odkrytym korzeniem będzie najlepiej się czuć w ciepłym i słonecznym miejscu, z ziemią żyzną, przepuszczalną, lekko kwaśną. Średnio dobrze znosi polskie mrozy, ale za to nie zapada często na choroby, w tym nie poddaje się parchowi. Wymagana jest cięcie wiosenne, które nie może być zbyt drastyczne – skrócić należy przewodnik i gałęzie. Dorosłe drzewko owocowe potrzebuje cięcia prześwietlającego.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Bonkreta Williamsa, Konferencja.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie