• GRUSZA BONKRETA WILLIAMSA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Bonkreta Williamsa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

17.14
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Grusza Bonkreta Williamsa z odkrytym korzeniem to sadzonka bardzo starej odmiany. Wybacza wiele błędów, w tym także lekkie przemarznięcie zimą.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie średnio silnie, tworząc gęstą koronę o swobodnym kształcie. Grusza owocuje – w zależności od miejsca posadzenia – czasem regularnie i obficie, czasem skromnie. W sprzedaży dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które świetnie przyjmują się zarówno jesienią, jak i wiosną.

Owoc
Gruszki Bonkrety Williamsa są bardzo duże, nawet do 10 cm wielkości. Skórka ma kolor zielonożółty i rdzawe cętki, plamki. W środku jasny, masłowaty miąższ. W smaku są bardzo przyjemne – lekko słodkie, z korzenną nutą. Można je spożywać na surowo lub wykorzystywać w kuchni do zrobienia przetworów – dżemów i kompotów. Owoce dojrzałe są we wrześniu.

Uprawa
Mówi się, że grusza Bonkreta Williamsa z odkrytym korzeniem jest młodym drzewkiem owocowym, które nie jest wybredne i może zostać zasadzone nawet na piasku, a i tak się przyjmie, urośnie i wyda owoce. Ta odmiana potrafi się zregenerować po nieumiejętnym cięciu, przemarznięciu czy chwilowym braku wody. Najlepsze warunki dla niej to co najmniej umiarkowanie żyzna gleba, średnio wilgotna i stanowisko słoneczne. Cięcie wykonujemy wiosną i polega na skróceniu gałęzi o 1/3 i przewodnika trochę ponad najwyższą gałązką.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Józefinka, Komisówka, Konferencja, Kongresówka, General Leclerc, Paryżanka.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie