GRUSZA BONKRETA PODKŁADKA PIGWA S1

Podkładka: Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Docelowa wysokość 2,5m.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.
Cena: 18,90 zł 18.90
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Grusza Bonkreta Williamsa to sadzonka bardzo starej odmiany. Wybacza wiele błędów, w tym także lekkie przemarznięcie zimą.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie średnio silnie, tworząc gęstą koronę o swobodnym kształcie. Grusza owocuje – w zależności od miejsca posadzenia – czasem regularnie i obficie, czasem skromnie. Drzewko szczepione na podkładce gruszy kaukaskiej, dorasta do ok. 4,5m wysokości. W sprzedaży dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które świetnie przyjmują się zarówno jesienią, jak i wiosną.
 
 

Owoc

Gruszki Bonkrety Williamsa są bardzo duże, nawet do 10 cm wielkości. Skórka ma kolor zielonożółty i rdzawe cętki, plamki. W środku jasny, masłowaty miąższ. W smaku są bardzo przyjemne – lekko słodkie, z korzenną nutą. Można je spożywać na surowo lub wykorzystywać w kuchni do zrobienia przetworów – dżemów i kompotów. Owoce dojrzałe są we wrześniu.
 
 

Uprawa

Mówi się, że grusza Bonkreta Williamsa jest młodym drzewkiem owocowym, które nie jest wybredne i może zostać zasadzone nawet na piasku, a i tak się przyjmie, urośnie i wyda owoce. Ta odmiana potrafi się zregenerować po nieumiejętnym cięciu, przemarznięciu czy chwilowym braku wody. Najlepsze warunki dla niej to co najmniej umiarkowanie żyzna gleba, średnio wilgotna i stanowisko słoneczne. Cięcie wykonujemy wiosną i polega na skróceniu gałęzi o 1/3 i przewodnika trochę ponad najwyższą gałązką. W kolejnych latach formujemy i prześwietlamy koronę.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Józefinka, Komisówka, Konferencja, Kongresówka, General Leclerc, Paryżanka.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl