Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA BONKRETA WILLIAMSA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Bonkreta Williamsa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.97
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu NaN
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Grusza Bonkreta Williamsa z odkrytym korzeniem to sadzonka bardzo starej odmiany. Wybacza wiele błędów, w tym także lekkie przemarznięcie zimą.Charakterystyka drzewaDrzewo rośnie średnio silnie, tworząc gęstą koronę o swobodnym kształcie. Grusza owocuje - w zależności od miejsca posadzenia - czasem regularnie i obficie, czasem skromnie. Drzewko szczepione na podkładce gruszy kaukaskiej, dorasta do ok. 4,5m wysokości. W sprzedaży dostępne są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, które świetnie przyjmują się zarówno jesienią, jak i wiosną.Owoc

Gruszki Bonkrety Williamsa są bardzo duże, nawet do 10 cm wielkości. Skórka ma kolor zielonożółty i rdzawe cętki, plamki. W środku jasny, masłowaty miąższ. W smaku są bardzo przyjemne - lekko słodkie, z korzenną nutą. Można je spożywać na surowo lub wykorzystywać w kuchni do zrobienia przetworów - dżemów i kompotów. Owoce dojrzałe są we wrześniu.UprawaMówi się, że grusza Bonkreta Williamsa z odkrytym korzeniem jest młodym drzewkiem owocowym, które nie jest wybredne i może zostać zasadzone nawet na piasku, a i tak się przyjmie, urośnie i wyda owoce. Ta odmiana potrafi się zregenerować po nieumiejętnym cięciu, przemarznięciu czy chwilowym braku wody. Najlepsze warunki dla niej to co najmniej umiarkowanie żyzna gleba, średnio wilgotna i stanowisko słoneczne. Cięcie wykonujemy wiosną i polega na skróceniu gałęzi o 1/3 i przewodnika trochę ponad najwyższą gałązką.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Józefinka, Komisówka, Konferencja, Kongresówka, General Leclerc, Paryżanka.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png