• JABŁOŃ ANTONÓWKA ZWYKŁA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Antonówka Zwykła z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm

17.20
Wysyłka w ciągu Od 10 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 10 października do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależności od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Antonówka Zwykła to bardzo lubiana stara odmiana jabłoni. Choć na chwilę została zapomniana przez sadowników, w ostatnich latach jest bardzo chętnie wybierana, zarówno do przydomowych ogrodów, jak i sadów towarowych.


Charakterystyka drzewa

Drzewka Antonówki Zwykłej rosną raczej powoli, ale w każdym roku tempo to wzrasta. Pnie mają sposobność do przekrzywiania się, więc dobrze jest zapewnić im definiującą podporę z palika. Koronę tworzą szeroką i luźną. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, idealne do wykonania dużych nasadzeń w sadzie.

 

Owoc

Jabłka Antonówki Zwykłej są dość różne i nieregularne – mniejsze i większe, bardziej okrągłe i wydłużone. Na zewnątrz jasna skórka, początkowo zielonkawa, z czasem coraz bardziej żółta. Wewnątrz jasny miąższ, który w smaku jest wyjątkowy – bardzo soczysty, lekko kwaśny, aromatyczny. Jabłka dojrzałe są początkiem września. Można je jeść bezpośrednio, wykorzystywać w kuchni lub przetwarzać, na soki zwłaszcza.

 

Uprawa

Antonówka Zwykła z odkrytym korzeniem to jabłoń, która jest wysoce odporna na mrozy, ale w pierwszych latach warto wykonać zabezpieczenie drzew na zimę. Zarówno korzenie, jak i późniejsze pąki dobrze znoszą niskie temperatury. Antonówka ma także dobrą odporność na choroby. Nasadzeń dokonuje się w miejscach słonecznych, w ziemi o umiarkowanej wilgotności, lekko kwaśnej. Cięcie wykonujemy niewielkie – skracamy tylko zbyt długie gałązki, a usuwamy pędy wyrastające na samym dole pnia i te równoległe do przewodnika.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta (Papierówka), James Grieve, Cortland, Titówka, Lobo, Gloster, Wealthy.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie