Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ CORTLAND Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Cortland z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.93
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 


Jabłoń Cortland z odkrytym korzeniem jest sadzonką uzyskaną dzięki skrzyżowaniu odmian Ben Davis i McIntosh. Z drzewa pozyskamy bardzo smaczne jabłka, idealne do jedzenia lub przetwarzania.


Charakterystyka drzewa


Jabłoń Cortland rośnie średnio silnie, kreując rozłożystą koronę. Charakterystyczne są zwisające gałązki, nadające drzewu jakoby płaczący wygląd. Plonuje obficie w każdym roku. Sadzonka szczepiona na podkładce karłowej P14, dorasta do 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z gołym korzeniem, odpowiednie do zakładania sadu jesienią lub wiosną.


Owoc


Owoce są duże, kuliste, delikatnie spłaszczone od strony szypułki. Skórka ma kolor zielonożółty, choć w większości zdobi ją paskowy karminowy rumieniec, a na nim woskowy nalot. Wewnątrz biały miąższ, bardzo smaczny i aromatyczny. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec września. Jabłka można jeść na surowo lub wykorzystywać w kuchni.
Uprawa
Jabłoń Cortland z odkrytym korzeniem może być sadzona nawet późną jesienią, gdyż korzenie dobrze i szybko rozrastają się w nowym podłożu. Odmiana ta jest także dobrze odporna na mrozy, co tym bardziej sprzyja przyjęciu się sadzonki. Uważać należy na choroby, np. mączniaka. Ziemia powinna być żyzna, ale jabłoń dobrze radzi sobie także w mniej bogatych glebach. Cięcie standardowe - wiosną skracamy przewodnik do wysokości około 40 cm nad najwyższą gałązką oraz same gałązki o około 1/3. W następnych latach konieczne jest cięcie odnawiające, polegające na pozbywaniu się starych gałęzi (czteroletnich).


ZapylaczePrzykładowe zapylacze to: Koksa Pomarańczowa, Lobo, McIntosh, Antonówka Zwykła, Jonatan, Spartan, Idared, Oliwka Żółta, Delikates.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png