• JABŁOŃ JAMES GRIEVE Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń James Grieve z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
17.01
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Jabłoń James Grieve z odkrytym korzeniem jest sadzonką bardzo lubianej odmiany jabłoni, która może być uprawiana w całkowicie ekologiczny sposób. Wymaga tylko podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, by po kilku latach obrodzić w smaczne owoce. 

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie powoli i wytwarza niedużą, średnio gęstą koronę. Dużym atutem jest rozłożystość konarów, które szeroko odchodzą od przewodnika. Owocuje co roku, dość obficie. Sadzonka na szczepiona podkładce P14, rośnie do ok. 4m wysokości. Dostępne do zakupu są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, dostarczane wsezonie jesiennym lub wiosennym.

Owoc
Jabłka odmiany James Grieve są średnie lub duże. Mają stożkowokulisty kształt. Na zewnątrz żółta skórka, pokryta paskowym rumieńcem w kolorach czerwonym, różowym i pomarańczowym. Jabłka w smaku są bardzo smaczne – delikatnie kwaskowe, korzenne i soczyste. Chętnie są wykorzystywane w przetwórstwie owocowym – powstają z nich soki, koncentraty i musy. Jabłka zrywamy pod koniec sierpnia, ale nie dojrzewają równomiernie, więc zbiór trwa nawet do połowy września. Najwięcej walorów smakowych mają bezpośrednio po zerwaniu.

Uprawa
Jabłoń James Grieve z odkrytym korzeniem może trafić do ziemi w całej Polsce, nawet na terenach chłodniejszych. Dobrze znosi zimy, ale pierwsze lata wymaga podstawowego zabezpieczenia. Ma także dobrą odporność na choroby, w tym parcha, mączniaka i choroby kory. Najlepsza ziemia to lessy lub piaszczysto-gliniasta. Stanowisko powinno być słoneczne i zapewniać dostęp korzeniom do wody. Wiosenne cięcie to skrócenie gałęzi o 1/3 oraz przewodnika do wysokości 40 cm ponad najwyższą gałązkę. Starsza jabłoń wymaga cięcia prześwietlającego i przerzedzania zawiązków owocowych.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta, Delikates, Cortland, Koksa Pomarańczowa, Boiken, Lobo, McIntosh, Golden Delicious, Spartan, Jonatan.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png