JABŁOŃ JAMES GRIEVE

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,90 zł 19.90
Ocena: 4.76
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Jabłoń James Grieve jest sadzonką bardzo lubianej odmiany jabłoni, która może być uprawiana w całkowicie ekologiczny sposób. Wymaga tylko podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, by po kilku latach obrodzić w smaczne owoce. 
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie powoli i wytwarza niedużą, średnio gęstą koronę. Dużym atutem jest rozłożystość konarów, które szeroko odchodzą od przewodnika. Owocuje co roku, dość obficie. Sadzonka na szczepiona podkładce P14, rośnie do ok. 4m wysokości. Dostępne do zakupu są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, dostarczane wsezonie jesiennym lub wiosennym.
 
 

Owoc

Jabłka odmiany James Grieve są średnie lub duże. Mają stożkowokulisty kształt. Na zewnątrz żółta skórka, pokryta paskowym rumieńcem w kolorach czerwonym, różowym i pomarańczowym. Jabłka w smaku są bardzo smaczne – delikatnie kwaskowe, korzenne i soczyste. Chętnie są wykorzystywane w przetwórstwie owocowym – powstają z nich soki, koncentraty i musy. Jabłka zrywamy pod koniec sierpnia, ale nie dojrzewają równomiernie, więc zbiór trwa nawet do połowy września. Najwięcej walorów smakowych mają bezpośrednio po zerwaniu.
 
 

Uprawa

Jabłoń James Grieve z odkrytym korzeniem może trafić do ziemi w całej Polsce, nawet na terenach chłodniejszych. Dobrze znosi zimy, ale pierwsze lata wymaga podstawowego zabezpieczenia. Ma także dobrą odporność na choroby, w tym parcha, mączniaka i choroby kory. Najlepsza ziemia to lessy lub piaszczysto-gliniasta. Stanowisko powinno być słoneczne i zapewniać dostęp korzeniom do wody. Wiosenne cięcie to skrócenie gałęzi o 1/3 oraz przewodnika do wysokości 40 cm ponad najwyższą gałązkę. Starsza jabłoń wymaga cięcia prześwietlającego i przerzedzania zawiązków owocowych.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Oliwka Żółta, Delikates, Cortland, Koksa Pomarańczowa, Boiken, Lobo, McIntosh, Golden Delicious, Spartan, Jonatan.
 
 

Cięcie

Cięcie jabłoni należy wykonywać pod koniec lutego, usuwamy wtedy wszystkie chore oraz uszkodzone pędy. Wycinamy pędy które rosną pionowo oraz te, które nie dopuszczają światła do korony. Kolejno wycinamy pędy rosnące do dołu, do środka oraz te które które na siebie nachodzą. Prawidłowe drzewko powinno być oświetlane z każdej strony, dlatego przycinanie jest tak ważne.

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium