JABŁOŃ JAMES GRIEVE

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,90 zł 19.90
Ocena: 5
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Jabłoń James Grieve jest sadzonką bardzo lubianej odmiany jabłoni, która może być uprawiana w całkowicie ekologiczny sposób. Wymaga tylko podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, by po kilku latach obrodzić w smaczne owoce. 
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie powoli i wytwarza niedużą, średnio gęstą koronę. Dużym atutem jest rozłożystość konarów, które szeroko odchodzą od przewodnika. Owocuje co roku, dość obficie. Sadzonka na szczepiona podkładce P14, rośnie do ok. 4m wysokości. Dostępne do zakupu są drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami, dostarczane wsezonie jesiennym lub wiosennym.
 
 

Owoc

Jabłka odmiany James Grieve są średnie lub duże. Mają stożkowokulisty kształt. Na zewnątrz żółta skórka, pokryta paskowym rumieńcem w kolorach czerwonym, różowym i pomarańczowym. Jabłka w smaku są bardzo smaczne – delikatnie kwaskowe, korzenne i soczyste. Chętnie są wykorzystywane w przetwórstwie owocowym – powstają z nich soki, koncentraty i musy. Jabłka zrywamy pod koniec sierpnia, ale nie dojrzewają równomiernie, więc zbiór trwa nawet do połowy września. Najwięcej walorów smakowych mają bezpośrednio po zerwaniu.
 
 

Uprawa

Jabłoń James Grieve z odkrytym korzeniem może trafić do ziemi w całej Polsce, nawet na terenach chłodniejszych. Dobrze znosi zimy, ale pierwsze lata wymaga podstawowego zabezpieczenia. Ma także dobrą odporność na choroby, w tym parcha, mączniaka i choroby kory. Najlepsza ziemia to lessy lub piaszczysto-gliniasta. Stanowisko powinno być słoneczne. 
 
 

Zapylacze

 
 

Cięcie

Pierwsze, wiosenne cięcie to skrócenie gałęzi o 1/3 oraz przewodnika do wysokości 40 cm ponad najwyższą gałązkę. W kolejnych latach formujemy koronę(najczęściej wrzecionowo) i prześwietlamy. Cięcie jabłoni należy wykonywać pod koniec lutego. Usuwamy wtedy wszystkie chore oraz uszkodzone pędy. Wycinamy 90% wilków(pionowych, jednorocznych pędów). Kolejno wycinamy pędy rosnące do dołu, do środka, krzyżujące się i zbyt zagęszczone. Rany po cięciu powinno się posmarować maścią ogrodniczą.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
JABŁOŃ SPARTAN
JABŁOŃ SPARTAN

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ JONAGOLD
JABŁOŃ JONAGOLD

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ GOLDEN DELICIOUS
JABŁOŃ GOLDEN DELICIOUS

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ IDARED
JABŁOŃ IDARED

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ GLOSTER
JABŁOŃ GLOSTER

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ LOBO
JABŁOŃ LOBO

19,90 zł

dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium