Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ LOBO Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Lobo z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.98
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: P14
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa września
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: James Grieve, Cortland, Gloster, Jonathan, Spartan, Golden Delicious, Maclntosh.
Pochodzenie: Kanada

 

 

 

Lobo to jabłoń z odkrytym korzeniem, którą zaliczymy do odmian jesiennych. Jabłka są bardzo smaczne, bardzo też doceniane przez konsumentów. Można je długo przechowywać albo przetwarzać.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewka owocowe odmiany Lobo rosną dość silnie. Korona układa się kuliście i intensywnie zagęszcza się. Owoce pojawiają się co roku, w obfitej ilości, choć w przypadku starych drzew może pojawić się skłonność do przemienności plonów. Pierwsze jabłka zerwiemy nawet już w drugim roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się wiosną lub jesienią, gdyż wtedy mają najlepsze warunki do zakorzenienia się.


Owoc

Jabłka są średniej wielkości lub duże, o kulistym, lekko spłaszczonym kształcie. Na zewnątrz żółto-zielona skórka, którą zdobi duży czerwony rumieniec. Pokryta jest naturalnym woskiem. Pod nią jasny miąższ. W smaku są dość soczyste, słodkie, ale też lekko kwaśne i odświeżające. Dojrzałość zbiorczą osiągają we wrześniu. Mogą trafić do przechowalni lub chłodni.

 

Uprawa

Lobo z odkrytym korzeniem to sadzonka, która ma bardzo dobre cechy adaptacyjne, przez wzgląd na podkładkę M7. Mimo że odmiana ta dobrze znosi mrozy, w pierwsze zimy drzewko owocowe wymaga zabezpieczenia. Lobo rzadko choruje, choć uważać warto na parcha. Ekspozycja powinna być słoneczna, a ziemia umiarkowanie wilgotna, piaszczysto- gliniasta, lekko kwaśna. Wiosną skracamy gałązki o około 1/3 i przewodnik około 40 cm nad najwyższą gałęzią. Dorosłe drzewko owocowe wymaga cięcia dyscyplinującego.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Koksa Pomarańczowa, Cortland, Jonatan, Gloster, Golden Delicious.

  

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png