Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ GALA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Gala z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.80 -10% 16.02
Do końca promocji pozostało:
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Jabłoń Gala

Podkładka: M26
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek października
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Katja, Koksa Pomarańczowa, James Grieve, Paulared, Ozark Gold, Arled, Bonkroft, Akane, Elstar, Empire, Gloster, Golden Delicious, Melrose, Idared.
Pochodzenie: Nowa Zelandia

 

Jabłoń Gala to krzyżówka Kidd's Orange Red i Golden Deliciousa. Świetnie nadaje się na uprawy towarowe, gdyż owoce bardzo dobrze się przechowują.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewa Gali rosną relatywnie niewysokie, nierozłożyste. Korona jest w kształcie stożków, łatwo ją formować. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem lub w doniczkach.

 

Owoc

Jabłka Gali gotowe są do zbiorów pod początkiem października. Są średniej wielkości lub duże, kuliste, z widocznymi żebrami. Skóra ma kolor zielonożółty, często z czerwonym rumieńcem. Jest gładka, ma delikatny połysk. Miąższ żółty, chrupki, soczysty, słodki, bardzo smaczny.

 

Uprawa

Jabłoń Gala jest dość wrażliwa na mróz, więc nie będzie najlepszym wyborem w bardzo zimnych regionach. Dosyć dobrze odporna jest za to na choroby. Nie jest wymagająca względem gleby, ale w żyznej rodzi większe owoce.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Koksa Pomarańczowa, Idared, Gloster, Elstar, Golden Delicious, Red Delicious.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png