Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ IDARED Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Idared z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.95
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja)

Podkładka: M7,M26
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa października
Barwa owoców: czerwony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Spartan, Cortland, Gloster, Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Jonatan, Malinowa Oberlandzka, James Grieve, Oliwka Żółta, Paulared, Lobo, Wealthy, Boiken, Elstar, Empire, Gala, Melrose, Lobo.
Pochodzenie:

USA

 

Idared to jabłoń z odkrytym korzeniem, na którą jest duży popyt wśród sadowników. Po kilku latach rozpoczynają oni zbiory jabłek, które są lubiane przez konsumentów i dobrze się przechowują. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by taka sadzonka trafiła także do ogrodu amatora.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie i dopiero gdy jest dorosłe, spowalnia wzrost. Tworzy gęstą stożkową koronę, dość spójną. Owocuje co roku obficie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami powinny trafić do gruntu wczesną wiosną lub jesienią.

Owoc
Jabłka Idared są średnie lub duże, kuliste, ale spłaszczone delikatnie od góry i od dołu. Gruba skórka ma kolor żółty, ale w znacznej mierze pokrywa ją rumieniec. Jest też naturalnie nawoskowana. Miąższ jest w kolorze kremowym, a w smaku soczysty, słodko- kwaśny. Dojrzałość zbiorcza przypada na październik, ale owoce najlepiej smakują po odleżeniu – od stycznia. Można je długo trzymać w chłodni.

Uprawa
Idared z odkrytym korzeniem to sadzonka, która szybko zakorzeni się w ziemi żyznej, przepuszczalnej, o odczynie lekko kwaśnym. Ma wysoką tolerancję na mróz i choroby, ale dla większego bezpieczeństwa uprawy warto osłaniać i pryskać. Odmiana ta jest dość łatwa w uprawie, nie sprawia szczególnych trudności. Cięcie Idareda warto przeprowadzać regularnie – zarówno wiosenne przycinanie, jak i przerzedzanie zawiązków. Gałęzie skracamy o 1/3 długości, a przewodnik na wysokości około 40 cm nad najwyższą gałązką. Wraz z wiekiem mogą pojawić się wilki, które należy usuwać.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Ligol, Lobo, Gala, Oliwka Żółta, Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Królowa Renet, Spartan, Malinówka Oberlandzka.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png