JABŁOŃ IDARED

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 19,90 zł 19.90
Ocena: 4.96
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Idared to jabłoń na którą jest duży popyt wśród sadowników. Po paru latach rozpoczynają oni zbiory jabłek, które są lubiane przez konsumentów i dobrze się przechowują. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by taka sadzonka trafiła także do ogrodu amatora.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie i dopiero gdy jest dorosłe, spowalnia wzrost. Tworzy gęstą stożkową koronę, dość spójną. Owocuje co roku obficie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami powinny trafić do gruntu wczesną wiosną lub jesienią.
 
 

Owoc

Jabłka Idared są średnie lub duże, kuliste, ale spłaszczone delikatnie od góry i od dołu. Gruba skórka ma kolor żółty, ale w znacznej mierze pokrywa ją rumieniec. Jest też naturalnie nawoskowana. Miąższ jest w kolorze kremowym, a w smaku soczysty, słodko- kwaśny. Dojrzałość zbiorcza przypada na październik, ale owoce najlepiej smakują po odleżeniu – od stycznia. Można je długo trzymać w chłodni.
 
 

Uprawa

Idared to sadzonka która szybko zakorzeni się w ziemi żyznej, przepuszczalnej, o odczynie lekko kwaśnym. Ma wysoką tolerancje na choroby, ale dla większego bezpieczeństwa uprawy warto pryskać. Odmiana ta jest dość łatwa w uprawie, nie sprawia szczególnych trudności. Cięcie Idareda warto przeprowadzać regularnie – zarówno wiosenne przycinanie, jak i przerzedzanie zawiązków. Gałęzie skracamy o 1/3 długości, a przewodnik na wysokości około 40 cm nad najwyższą gałązką. Wraz z wiekiem mogą pojawić się wilki, które należy usuwać. Odmianę można sadzić w każdej strefie klimatycznej Polski, ma wysoką mrozoodporność. Młode sadzonki przez pierwsze lata warto okryć.
 
 

Zapylacze

 
 

Cięcie

Cięcie jabłoni należy wykonywać pod koniec lutego, usuwamy wtedy wszystkie chore oraz uszkodzone pędy. Wycinamy pędy które rosną pionowo oraz te, które nie dopuszczają światła do korony. Kolejno wycinamy pędy rosnące do dołu, do środka oraz te które które na siebie nachodzą. Prawidłowe drzewko powinno być oświetlane z każdej strony, dlatego przycinanie jest tak ważne.

 
 

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
JABŁOŃ SZAMPION
JABŁOŃ SZAMPION

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ LOBO
JABŁOŃ LOBO

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ JAMES GRIEVE
JABŁOŃ JAMES GRIEVE

19,90 zł

dodaj do przechowalni
CZEREŚNIA KORDIA
CZEREŚNIA KORDIA

23,40 zł

dodaj do przechowalni
WIERZBA PLECIONA W DONICY
WIERZBA PLECIONA W DONICY

140,00 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ ALWA
JABŁOŃ ALWA

19,90 zł

dodaj do przechowalni
JABŁOŃ LIGOL
JABŁOŃ LIGOL

19,90 zł

dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium