• JABŁOŃ KOSZTELA W DONICY

Jabłoń Kosztela doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

27.89
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367


KOSZTELAPodkładka: P14
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa września
Barwa owoców: zielono/żółte
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: James Grieve, Boiken, Weathly, Gloster.
Pochodzenie: Polska

 


W kategorii drzewa owocowe w doniczkach nie mogło zabraknąć odmian od lat słynących z wyjątkowego smaku. Na tej stronie prezentujemy jabłoń kosztela, która uwielbiał król Jan III Sobieski. Drzewko doceniane jest za łatwość uprawy oraz smaczny smak owoców. Odmiana ta doskonale nadaje się nie tylko do spożywania na surowo, ale także na przetwory. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę września, a owoce mają kolor zielono-żółty. Biorąc pod uwagę samą uprawę jabłoń kosztela jest odporna na mróz oraz doskonale znosi nawet trudne warunki. Dzięki temu świetnie sprawdzi się nawet posadzona na mało urodzajnej glebie.


 


Wybierz ulubioną jabłoń króla Jana III Sobieskiego


Niewątpliwą zaletą prezentowanej odmiany jest wyjątkowy smak jabłek. Dojrzałe owoce są niezwykle aromatyczne oraz słodkie. Jeżeli chcemy, wydobyć niepowtarzalny smak jabłek, należy odczekać około miesiąca od zbiorów. Wynika to z faktu, że owoce są najlepsze, jeżeli pozwoli im odleżeć. Sprawdź już teraz wszystkie zalety prezentowanej odmiany jabłoni.


 


Jabłoń Kosztelato stara odmiana, która była ulubioną króla Jana III Sobieskiego. Jest łatwa w uprawie i bardzo smaczna. Idealna do spożywania na surowo, jak i do domowych przetworów.


 


Charakterystyka drzewa


Kosztela to jabłoń mrozoodporna, dobrze radząca sobie w trudnych warunkach. Rośnie duża, rozłożysta. Sadzonki drzewka owocowego dostępne są w doniczkach lub z odkrytym korzeniem.


 


Owoc


Owoce Koszteli są średnie w kierunku dużych. Nie są idealnie okrągłe, a delikatnie spłaszczone od góry i od dołu. Skórka jest w kolorze zielonym, może przybrać pomarańczowy rumieniec od słońca, mogą pojawić się także rudawe piegi. Jabłka są wyraziste w smaku, aromatyczne, słodkie. Zbierać je można już we wrześniu, jednak smakują najlepiej po odleżeniu około miesiąca.


 


Uprawa


Jabłoń Kosztela nie jest bardzo wymagająca. Świetnie poradzi sobie w glebie mniej żyznej, ale lekko kwaśnej. Nie wymaga także dużego nasłonecznienia i jest relatywnie dobrze odporna na choroby.


 


Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: James Grieve , Wealthy, Gloster, Boiken .


 


Cięcie 


Przed wegetacją koszteli powinno się wykonać przycinanie formujące  W tym celu całkowicie usuwamy pędy znajdujące się poniżej wysokości, na której chcemy uzyskać pierwsze gałęzie. Pozostałe gałązki skracamy. Jeżeli sadzonka nie jest rozgałęziona to główny pień przycinamy 20cm powyżej planowanych konarów. Gdy w późniejszym okresie zaczną wyrastać młode pędy (15-25cm długości) to odginamy je używając do tego spinaczy. Zabieg ten zapewnia szybsze wejście jabłoni w owocowanie i zapobiegnie wyłamywaniu gałęzi.Stare drzewa owocowe odmładzamy mocnym cięciem, które sprawi, że na drzewie szybko pojawią się młode, owocujące gałązki.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png