Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ KRONSELSKA W DONICY

Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
23.76
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Podkładka: M7
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek września
Barwa owoców: czerwony/żółty
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża/średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Oliwka Żółta(papierówka), Landsberska, Antonówka, Koksa Pomarańczowa, Maclntosh, Golden Delicious, Spartan.
Pochodzenie: FrancjaKronselka to jabłoń w doniczce, po którą chętnie sięgają miłośnicy starych odmian. Sadzonka dobrze przyjmuje się w gruncie i z czasem wyrasta na wspaniałe drzewo, rodzące pyszne owoce. Polecamy ją zwłaszcza do małych ogrodów.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie intensywnie. Wznoszące się konary zazwyczaj formuje się kuliście, poprzez przycinanie. Korona jest dość gęsta, z czasem wymagająca prześwietlania. Owocuje dobrze, choć nie można jej porównywać do nowoczesnych odmian. Miewa tendencję do plonowania naprzemiennego. Pierwsze pojedyncze jabłka można zerwać zazwyczaj w trzecim roku. Drzewka owocowe doniczkowane dostępne są w sprzedaży przez cały rok i dowolnie można wybrać dla nich termin sadzenia.

Owoc
Jabłka są dość różnorodne – i mniejsze i większe. Na zewnątrz żółta skórka z czerwonym malunkiem. Pod nią kremowy miąższ – bardzo kruchy, soczysty, delikatny. Owoce są aromatyczne i nienachalnie słodkie. Większe jabłka dojrzewają szybciej, a małe wolniej. Warto więc zadbać o dobrze przycięcie zawiązków, by nie rozdrabniać plonu. Zbiory wykonujemy we wrześniu.

Uprawa
Jabłoń Kronselka doniczkowana to trzyletnia sadzonka idealna do wsadzenia w przydomowym ogrodzie lub na działce. Dobrze znosi mrozy i odporna jest na większość chorób jabłoni. Pryskać ją warto przeciwko parchowi. Preferuje miejsca słoneczne, spokojne, w towarzystwie innych odmian. Ziemia powinna być żyzna, umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Pierwsze cięcie przeprowadzamy w pierwszą wiosnę, nawet jeżeli dopiero co posadziliśmy drzewko. Skracamy przewodnik do około 35 cm wysokości nad ostatnim pędem i gałązki około 1/3 dotychczasowej długości. W kolejnych latach cięciem formujemy koronę, wycinając wszystkie uschnięte czy zniszczone pędy. Przerzedzamy je także, gdyż zbytnio zagęszczona korona zwiększa ryzyko chorób jabłoni i utrudnia dojrzewanie owoców.

Zapylacze
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png