Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ WITOS Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Witos z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.87
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Jabłoń Witos z odkrytym korzeniem to sadzonka drzewka owocowego, które wyda pyszne jabłka deserowe. Są one bardzo lubiane, zwłaszcza w bezpośredniej konsumpcji. Mówi się nawet, że jest to jedna z najsmaczniejszych odmian! 

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie bardzo silnie i tworzy rozłożystą, ale niezagęszczoną koronę. Jest to nasza rodzima odmiana, która początek miała w SGGW. Jabłoń Witos zazwyczaj owocuje naprzemiennie – w jednym roku bardzo obficie, w kolejnym słabiej. Sadzonka szczepiona na podkładce karłowej M26, drzewo dorasta do 3,5-4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, sprzedawane w okresie wiosennym i jesiennym. 

Owoc
Jabłka są albo średnie, albo duże – rożnie to bywa. Kształt mają kulisty, lekko spłaszczony, z subtelnymi żebrowaniami. Skórka w kolorze zielonożółtym z rumieńcem, błyszcząca i gładka. Wewnątrz kremowy miąższ, który w konsumpcji jest kruchy, soczysty i bardzo smaczny – jest to połączenie smaków słodkiego i kwaśnego. Owoce zrywamy w połowie września. Dobrze znoszą przechowywanie do około 2-3 miesięcy.

Uprawa
Jeżeli Twój wybór padnie na młodziutką jabłoń Witos z odkrytym korzeniem, to wiedz, że jest to jabłoń całkowicie niepodatna na parcha. Także jest dobrze odporne na mrozy. Ziemia powinna być żyzna, próchnicza, lekko kwaśna i umiarkowanie wilgotna. Cięcie jabłoni wykonujemy wiosną – obcinamy gałęzie o 1/3 i przewodnik do około 40 cm nad ostatnią gałązką.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Lobo, James Grieve, Wealthy, Lodel, Katja, Jester. Z kolei sam Witos nie jest dobrym zapylaczem dla innych odmian.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png