• ŚLIWA JAPOŃSKA BLACK AMBER Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wysokość sadzonki: ok. 150cm, korzenie na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
23.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon
Odmiana o nietypowym kolorze owoców, stąd może stanowić również ozdobę. Polecana nawet dla amatorów.

Charakterystyka drzewa
Drzewo na początku rośnie słabo, później natomiast silniej. Docelowa wyskość to ok. 4m, tworzy zgrabną, nie zbyt dużą koronę. Jest to odmiana dość późna, ponieważ owoce dojrzewają pod koniec września. 

Owoc
Bardzo duże(ok. 120g) owoce mocno ciemnego, czasami nawet czarnego koloru. Miąższ w środku jest mocno czerwony, słodki, aromatczny. Idealnie nadają się do spożycia bezpośredniego, ale nie tylko, można je również przechowywać. 

Uprawa
Sadzonka jest mrozoodporna oraz nie zapada na choroby. Najlepiej rośnie w żyznej, napowietrznionej glebie. Nie zaleca się sadzenia w zastoiskach mrozowych. Można wykonać cięcie, nie jest to jednak konieczność. W tym celu wiosną skracamy przewodnik ok. 90cm od miejsca szczepienia. Wytworzą się wtedy dodatkowe przewodniki. Kolejne cięcie ma na celu skorygowania korony, wycinamy nachodzące na siebie przewodniki oraz gałązki, które nie dopuszczają światła do środka korony wraz z chorymi i uszkodzonymi(mogą wywołać infekcję). Rany smarujemy maścią ogrodniczą. Sadzonka jest w formie odkrytego korzenia- powinna być zasadzona odrazu po dostarczeniu.

Zapylacze
Najlepiej rośnie w towarzystwie innych japońskich śliw np. flavor queen, shiro, flavor supreme, japońska czarna, kometa. Przy innych również sobie poradzi.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie