ŚLIWA JAPOŃSKA BLACK AMBER

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,20 zł 23.20
Ocena: 4.83
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 
Śliwa Japońska Black Amber to odmiana rodząca gigantyczne owoce o czarnej skórce.
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo na początku rośnie słabo, później coraz silniej. Docelowa wysokość to ok. 4m. Tworzy zgrabną, nie zbyt dużą koronę. Jest to odmiana późna, ponieważ owoce dojrzewają pod koniec września

 

Owoc

Bardzo duże(ok. 120g), mocno ciemnego koloru. Miąższ żółty, słodki i aromatyczny. Idealnie nadają się do spożycia bezpośredniego, ale nie tylko, mogą być np. suszone.
 
 

Uprawa

Sadzonka jest mrozoodporna oraz nie zapada na choroby. Najlepiej rośnie w żyznej, przewiewnej glebie. Nie zaleca się sadzenia w zastoiskach mrozowych. W tym po posadzeniu skraca się przewodnik o 1/2 i pędy boczne o 1/3.  Kolejne cięcie ma na celu formowania i prześwietlania korony. Wycinamy nachodzące na siebie gałązki, rosnące do środka korony, zbyt zagęszczone, przemarźnięte, konkurujące z przewodnikiem. Rany smarujemy maścią ogrodniczą. Sadzonka jest w formie odkrytego korzenia- powinna być zasadzona od razu po dostarczeniu.

 

Zapylacze

Jest częściowo samopylna, inna odmiana zwiększy plon, np. Flavor Queen, Shiro, Flavor Supreme, Japońska czarna, Kometa, Santa Rosa.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium