Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • ŚLIWA JAPOŃSKA BLACK AMBER Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wysokość sadzonki: ok. 150cm, korzenie na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

23.64 -3% 22.93
Do końca promocji pozostało:
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Śliwa Japońska Black Amber to odmiana o nietypowym czerwonym miąższu owoców. W dodatku jest bardzo smaczna. Polecana nawet dla amatorów.

Charakterystyka drzewa
Drzewo na początku rośnie słabo, później coraz silniej. Docelowa wysokość to ok. 4m, tworzy zgrabną, nie zbyt dużą koronę. Jest to odmiana dość późna, ponieważ owoce dojrzewają pod koniec września. 

Owoc
Bardzo duże(ok. 120g) owoce mocno ciemnego, czasami nawet czarnego koloru. Miąższ w środku jest intensywnie czerwony, słodki, aromatyczny. Idealnie nadają się do spożycia bezpośredniego, ale nie tylko, mogą być np. ususzone.

Uprawa
Sadzonka jest mrozoodporna oraz nie zapada na choroby. Najlepiej rośnie w żyznej, przewiewnej glebie. Nie zaleca się sadzenia w zastoiskach mrozowych. Można wykonać cięcie, nie jest to jednak konieczność. W tym celu wiosną skracamy przewodnik ok. 90cm od miejsca szczepienia. Wytworzą się wtedy dodatkowe przewodniki. Kolejne cięcie ma na celu skorygowania korony, wycinamy nachodzące na siebie przewodniki oraz gałązki, które nie dopuszczają światła do środka korony wraz z chorymi i uszkodzonymi(mogą wywołać infekcję). Rany smarujemy maścią ogrodniczą. Sadzonka jest w formie odkrytego korzenia- powinna być zasadzona od razu po dostarczeniu.

Zapylacze
Jest częściowo samopylna, inna odmiana zwiększy plon, np. flavor queen, shiro, flavor supreme, japońska czarna, kometa.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png