ŚLIWA JAPOŃSKA KOMETA

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 3 lata.
Stan: Donica 3,5l.
Cena: 35,00 zł 35.00
Ocena: 0
Dostępność: Oferta sezonowa. Zapraszamy ponownie 10 października 2022r.

Opis

 

Śliwa japońska kometa to przepyszna i wytrzymała odmiana.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie bardzo silnie, do ok. 4m wysokości. Korona jest wzniosła i rozłożysta. Rodzi owoce już w 2-3 roku od posadzenia.
 
 

Owoc

Owoce średniej wielkości(ok. 40g) o różowej barwie skórki z woskowym nalotem. Plon jest obfity i coroczny. W smaku słodkie, lekko kwaśne, od innych śliw odróżniają się tym, że są mocno soczyste. Owoce owej odmiany dojrzewają już w lipcu.
 
 

Uprawa

Nie zaleca się sadzenia w zastoiskach mrozowych. Najlepiej rośnie w żyznej, próchniczej glebie. Jest to odmiana o dużej odporności na mróz oraz choroby. Sadzonki są kopane w gruntu, należy je zasadzić bezpośrednio po dostarczeniu.
 
 

Zapylacze

Black amber, Flavor Queen, Flavor Supreme, Shiro, Oishi-wase, Japońska Czarna, Santa Rosa. Posadzona bez innych odmian w pobliżu wyda plon na 80-90% możliwości.
 
 

Cięcie

Wiosną po posadzeniu, należy przyciąć śliwę ok. 80cm od miejsca szczepienia. Wytworzą się nam wtedy odrosty, które będą tworzyły koronę(można dalej ją dowolnie formować). W późniejszych latach wycinamy nachodzące na siebie przewodniki oraz gałązki, które blokują dopływ światła do środka korony.
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl