• ŚLIWA JAPOŃSKA KOMETA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Wysokość sadzonki: ok. 150cm, korzenie na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
24.59
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Śliwy japońskie mogą stanowić ozdobę ale nie tylko- niektóre z nich bardzo wcześnie owocują. Owoce owej odmiany dojrzewają już w lipcu.

 

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie bardzo silnie, do ok. 4m wysokości. Korona jest zgrabna, nie zbyt duża. Rodzi owoce już w 2-3 roku od posadzenia, plonuje bardzo obficie, co rok.

Owoc
Kolor owocu jest różowoczerwony. Posiadają charakterystyczny, lekki, biały nalot. Owoce są średnie(ok. 40g) jednak jest ich naprawdę sporo. Są słodkie, soczyste oraz orzeźwiające.

Uprawa
Nie zaleca się sadzenia w zastoiskach mrozowych. Najlepiej rośnie w żyznej, próchniczej glebie. Jest to odmiana o dużej odporności na mróz oraz choroby. Sadzonka jest w formie odkrytego korzenia, należy ją zasadzić bezwłocznie po dostarczeniu.

Zapylacze
Inne śliwy japońskie, np. black amber, flavor queen, flavor supreme, shiro.

Cięcie
Wiosną po posadzeniu, należy przyciąć śliwę ok. 80cm od miejsca szczepienia. Wytworzą się nam wtedy przewodniki, które będą tworzyły koronę. W późniejszych latach wycinamy nachodzące na siebie przewodniki oraz gałązki, które blokują dopływ światła do środka korony. Rany można posmarować maścią ogrodniczą.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png