WINOROŚL AJWAZ W DONICY

Wysokość: ok. 20-50cm.
Stan: doniczka P11.
Wiek: 1 rok.
 
Młode sadzonki winorośli warto zabezpieczyć na pierwszą zimę. Roślinę okrywa się wtedy włókniną, a nad korzeniami usypuje kopczyk z ziemi o wysokości ok. 30cm. Wiosną włókninę należy zdjąć, a kopczyk rozgarnąć.
Cena: 16,50 zł 16.50
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Winorośl ajwaz to bardzo wczesna odmiana o dużych owocach. Pochodzi z Ukrainy, od winorośli Arkadia. Dość łatwa w uprawie, stąd jest polecana dla większości osób. 

 

Owoc

Owoce posiadają charakterystyczny, podłużny kształt z granatową skórką. Są duże, soczyste i przepyszne. Grona duże lub bardzo duże(ok. 600-1500g). Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę września. 

 

Uprawa

Odmiana jest średnio odporna na mróz(-23°C), stąd zaleca się raczej uprawę pod osłonami lub okrywanie podczas zimy. Posiada podwyższoną odporność na choroby. Młode sadzonki należy podlewać i odchwaszczać. Warto pamiętać o nawożeniu, np. biohumusem. Jeżeli winorośl będzie opryskiwana, zwiększymy w ten sposób plon(jeden oprysk przed kwitnięciem, drugi po). Zaleca się glebę o przedziale pH=6,5-7.

 

Cięcie

W prezentowanej odmianie sprawdza się cięcie średnie, na ok. 7 oczek.

 

Zapylacze

Nie potrzebuje zapylacza. Inna odmiana, która kwitnie w podobnym terminie, zwiększy plon. Np: Arkadia, Talizman, Wiktoria, Schuyler.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium