BORÓWKA AMERYKAŃSKA SIERRA W DONICY

Wysokość: 20-30cm.
Stan: donica P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 4.5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Borówka Amerykańska (Vaccinium corymbosum) 'Sierra' to nowa odmiana pochodząca z USA. Dobrze zapowiada się do upraw przydomowych.

 

Owoc

Dojrzałość zbiorcza jest średnio-wczesna, przypada pod koniec lipca. Owoce są duże lub bardzo duże, okrągłe, pachnące i spłaszczone. Skórka ciemnoniebieska, elastyczna pokryta przez delikatny, biały nalot. Miąższ soczysty, słodki, aromatyczny oraz o przyjemnej konsystencji. Dobrze znoszą transport i krótkotrwałe przechowywanie. W lodówce mogą leżeć do 2 tygodni. Odmiana owocuje bardzo obficie. W drugim i trzecim roku uprawy można zebrać ok. 0,5-1kg owoców. Z dorosłego krzewu jest możliwy zbiór do 6kg jagód.

 

Zaletą tej odmiany jest to, że owoce nie pękają podczas deszczów oraz nie osypują się, co jest dobre dla działkowiczów uprawiających ogródki w weekendy.

 

Ze względu niski indeks glikemiczny borówki mogą być jedzone także przez cukrzyków. Zawierają cenne składniki odżywcze oraz są mało kaloryczne. Owoce borówki wzmacniają pamięć, wzrok i wątrobę, a także zmniejszają ryzyko nowotworów.

 

Krzew

Rośnie silnie. Tworzy rozłożysty krzew o wysokości ok. 200cm. Liście są duże(~2cm), owalne, przebarwiają się na czerwony kolor jesienią. Szczególną cechą jest zawiązywanie owoców nawet na wierzchołkowej części. Owocuje na krótkopędach i długopędach. W maju pojawiają się białe kwiaty o beczkowym kształcie.

 

Uprawa

Odmiana mrozoodporna(-30'C). Kwiaty znoszą -5'C. Jest do odmiana odporna na poważne choroby i szkodniki. Borówki najlepiej rosną na stanowisku słonecznym lub w delikatnym półcieniu. Gleba musi być o kwaśnym pH(3,8-4,8). Borówki źle znoszą suszę. Borówki warto przycinać, choć nie jest to konieczne przez pierwsze 4 lata po posadzeniu.

 

Zapylacze

Wszystkie odmiany borówek są samopylne, ale lepiej rosną w pobliżu innych odmian kwitnących w tym samym terminie. Dla tej odmiany będą to[Earlieblue, Bluejay, Patriot]. Sadzonki powinno się sadzić co ok. 1,5-2m.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium