BORÓWKA AMERYKAŃSKA PATRIOT W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 4.97
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Borówka Amerykańska Patriot to odmiana o największych owocach spośród średnio wczesnych odmian. Do tej pory nawet nowoczesne odmiany nie wydają tak dużych owoców. Otrzymana w 1954r na uniwersytecie Maine(USA). Polecana nawet dla początkujących.

 

Owoc


Rodzi duże, smaczne, słodko-winne, jędrne i spłaszczone owoce, o zielonkowatym miąższu. Plonuje średnio obficie(~7kg/krzew), na początku lipca. Jej pierwsze owoce będą dużej wielkości, a wraz z kolejnym plonem drobniejsze. Skórka zabarwiona jest na granatowy kolor z dużym, białym nalotem. Dobrze znoszą transport i przechowywanie. Owoce tej odmiany często można spotkać w marketach i sklepach. Jedna z odmian o największej ilości antyoksydantów, o działaniu przeciwrakowym i starzeniowym się. 

 

Uprawa


Jest to odmiana polecana w szczególności dla działkowców czy ogrodników, gdyż nie wymaga dużej uwagi. Chętnie wybierana również przez plantatorów. Dobrze znosi mróz(-35'C), choroby(w tym chorobę korzeni, fytoftorozę) i przymrozki, co w przypadku borówek jest istotne. Nie wymaga przykrywania, wyjątkiem są młode krzewy sadzone jesienią. Krzew o silnym wzroście i luźnym, wzniesionym pokroju, dzięki czemu nie jest konieczne silne przycinanie. O uprawie borówek pisaliśmy na naszym blogu(link). Wymaga kwaśnej gleby.

 

Zapylacze

Podobnie jak Bluecrop zaowocuje obficie sama, natomiast odmiany kwitnące w podobnym terminie zwiększą wielkość owoców[Chandler(najlepiej pokrywająca się), Earliblue, Bluecrop, SpartanDukeDarrow].

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium