CZEREŚNIA FROMMA CZARNA W DONICY

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Stan: donica 3,5l.
Wiek: 2 lata.
Cena: 32,00 zł 32.00
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Czereśnia Fromma to średnio wczesna, stara, Niemiecka odmiana. Nie stanowi problemu w uprawie oraz rodzi przepyszne, intensywnie czarne owoce.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie(do ok. 3,5-4,5m) tworząc rozłożystą koronę, o luźnym pokroju. Owocuje corocznie, średnio obficie, w połowie czerwca. 
 
 

Owoc

Owoce są duże, ok. 10g z długą szypułką. Pesta średniej wielkości, dobrze odchodząca od miąższu. W smaku słodkie i soczyste. Początkowo przyjmują czerwoną barwę z czarnym odcieniem, aby przejść do mocno ciemnych owoców.
 
 

Uprawa

Drzewo jest odporne na mróz, przymrozki i choroby. Młode sadzonki warto zabezpieczyć przed zimą. Preferuje stanowisko słoneczne oraz przewiewne. Optymalna gleba powinna być w przedziale pH 6,7-7,2. Przy nasadzaniu warto wymieszać ziemię z kompostownikiem. 
 
 

Przycinanie

Drzewko z donicy posiada już koronkę. Kolejne cięcie wykonujemy co rok, po zbiorze owoców. Prześwietlamy wtedy koronę, wycinając pędy rosnące do środka, ale również te uschnięte czy krzyżujące się. Całość wykonujemy w pogodny dzień. Starszym drzewom należy przycinać wierzchołki, abyśmy byli w stanie dosięgnąć po owoce(cięcie odmładzające).
 
 

Zapylacze

BurlatVega ,Buttnera Czerwona .

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl