JAGODA KAMCZACKA DUET W DONICY

Wysokość: ok. 20-35cm.
Stan: doniczka P9.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,20 zł 15.20
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Jagoda Kamczacka 'Duet' to polska, wczesna odmiana. Jedna z najbardziej popularnych odmian uprawianych w naszym kraju.

 

Charakterystyka krzewu

Jagoda Kamczacka 'Duet' dorasta do średniej wysokości, osiągając około 150 centymetrów. Jej pokrój jest zwarty, a pędy są zakrzywione, czerwonawe i matowe, co nadaje krzewowi elegancki wygląd. Wczesną wiosną krzewy zachwycają małymi, pachnącymi jasnozielono-żółtymi kwiatami, tworząc wspaniały widok w ogrodzie.

 

Owoc

Jagody 'Duet' mają podłużny, lekko zdeformowany kształt i ciemnoniebieską skórkę. Są one duże, osiągając wagę około 1,5 grama każda. Jagody Kamczackie 'Duet' wyróżniają się doskonałym smakiem, który jest słodki z delikatną nutą kwasowości, co sprawia, że są one doskonałe do jedzenia na surowo, jako przekąska lub dodatek do różnych deserów. Skórka owoców jest średniej grubości, co sprawia, że świetnie znoszą transport. Dużym atutem 'Dueta' jest to, że owoce utrzymują się na krzewach przez długi czas po osiągnięciu dojrzałości. Termin dojrzałości owoców przypada w maju. Dojrzewają równomiernie, co ułatwia zbieranie. Z jednego dorosłego krzewu można uzyskać imponujący plon wynoszący od 3 do 4 kilogramów jagód.

 

Uprawa

Jagoda Kamczacka 'Duet' to roślina wyjątkowo odporna na niskie temperatury, wytrzymuje mrozy nawet do -40°C. Ponadto jest mało podatna na choroby, co czyni ją idealną do uprawy ekologicznej. Najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku, ale toleruje także lekki półcień. Co więcej, jest dostosowana do różnych rodzajów gleby, choć najlepiej rozwija się w glebie o pH wynoszącym od 5,5 do 6,5. Aby zachować zdrowie krzewu i zwiększyć plon, zaleca się wycinanie najstarszych pędów. Jagoda Kamczacka to gatunek długowieczny.

 

Zapylacze

Jagoda kamczacka jest gatunkiem obcopylnym, co oznacza, że potrzebne są dwie, różne odmiany w pobliżu do skutecznego zapylenia i uzyskania obfitych plonów. Przykładowymi zapylaczami dla Dueta są: ['Wojtek', 'Zojka', 'Atut', 'Indigo Gem', 'Aurora', 'Docz Velikana'].

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium