Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • CZEREŚNIA SUMMIT W DONICY

Czereśnia Summit w donicy, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
25.59
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

Czereśnia Summit to kanadyjska odmiana, będąca krzyżówką Sam i Van. Odmiana polecana nawet dla początkujących, drzewo nie sprawia problemów oraz rodzi przepyszne owoce.


Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie silnie i tworzy dużą, kształtną koronę. Konary są średniej grubości. Docelowa wysokość to ok. 5m. Owocuje regularnie i obficie.

Owoc
Owoce są bardzo duże(nawet 12g), sercowate, kolorem jasnoczerwone. W smaku słodkie, soczyste i przepyszne. Rosną w dużych gronach. Nie pękają podczas deszczów, dobrze znoszą transport. Średnio wczesna odmiana, dojrzałość zbiorcza przypada na drugą połowę lipca. 

Uprawa
Czereśnia Summit w donicy to 3 letnie drzewo owocowe które jest dobrze ukorzenione, wystarczy przenieść je do docelowego podłoża. Jest to odmiana odporna na mróz oraz choroby. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej o ph 6,7-7,2. Preferuje stanowisko przewiewne i słoneczne. 

Zapylacze
Regina, Van, Lapins, Bing, Hedelfińska, Lamber.

Przycinanie
Przycinanie robimy co rok wczesną wiosną, początkowo skracamy jedynie pędy o 1/4 w celu pobudzenia drzewa. W następnych latach wykonujemy cięcie prześwietlające wycinając pędy rosnące do środka korony. Starsze drzewo wymaga również cięcia odmładzającego.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png