CZEREŚNIA SUMMIT

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,40 zł 23.40
Ocena: 4.67
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Czereśnia Summit to młoda odmiana, która została wyodrębniona z połączenia odmian Van i Sam. Owoce są bardzo smaczne, zarówno w konsumpcji, jak i po przetworzeniu na sok, dżemy lub zamrożeniu.

 

Charakterystyka drzewa

Drzewo czereśni Summit rośnie silnie. Tworzy koronę wzniesioną do góry, rozłożystą, z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem. Plony zbieramy co roku w podobnej ilości – obfite lub bardzo obfite. Sadzonka sczepiona na podkładce colt, dorasta do ok. 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem.

 

Owoc

Czereśnie są bardzo duże, nawet do 11 gramów. Mają sercowaty kształt i apetyczny ciemnoczerwony kolor. Wewnątrz miąższ, który jest chrupki i soczysty, w smaku orzeźwiający, kwaśno-słodki. Sok wytłoczony z owoców jest czerwony. Doskonale smakują zerwane prosto z drzewa, ale można je także transportować i przechowywać. Co więcej, planując jednorazowy zbiór, owoce przetrzymane na drzewie nie pękają, o ile nie ma deszczu. Zbiory zaczynają się w połowie lipca.

 

Uprawa

Summit to czereśnia, która jest średnio odporna na chłody. W pierwszych latach wymaga zabezpieczenia i uważać warto na wiosenne przymrozki. Nie jest podatna na choroby pnia i kory. Czereśnie lubią ziemię bogatą, przepuszczalną, obojętną. Miejsce powinno być słoneczne, nieosłonięte. Cięcie formujące koronę wykonuje się tuż po posadzeniu. W kolejnych latach skraca się gałęzie i usuwa suche pędy.

 

Zapylacze

Czereśnia Summit jest częściowo samopylna (zaowocuję ok. 20% swoich możliwości). Plon zdecydowanie determinuje posadzenie w pobliżu innej odmiany, np. LapinsVega, Van, Regina, Czerwona Buttnera, Sam, Lambert.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

10 czerwca 2023

Potwierdzam wszystkie wcześniej opisane cechy. Drzewo jest wyjątkowe w swoim rodzaju, a owoce są po prostu pyszne. Duże, soczyste, słodkie gdy mocno dojrzeją i faktycznie nie pękają gdy nie dostaną za dużo wody. Krótko mówiąc bardzo dobry wybór na działkę lub do przydomowego ogrodu. Gorąco polecam bo naprawdę warto.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium