• GRUSZA CAROLA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Carola z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 165cm

17.16
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Grusza Carola z odkrytym korzeniem polecana jest do nasadzeń amatorskich i towarowych. Nie sprawia trudności w uprawie, nie przemarza zimą ani wiosną, za to rodzi pyszne owoce.

Charakterystyka drzewa
Carola to grusza, która rośnie umiarkowanie silnie i pnie się ku górze. W efekcie po kilku latach powstaje piękna wzniosła korona. Plonuje dość regularnie, obficie. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do sadzenia wiosną lub jesienią.

Owoc
Gruszki są duże lub/i bardzo duże (nawet do 250 gramów), o kształcie wydłużonym, zwężającym się przy szypułce. Skórka żółtozielona z ordzawieniem. Wewnątrz skrywa bardzo aromatyczny i soczysty miąższ. Można je zjadać bezpośrednio po zerwaniu owocu z drzewa, ale też wychodzą z nich bardzo dobre przetwory. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę września. Gruszki przechowywać można do 2 miesięcy, a w chłodni nawet do stycznia.

Uprawa
Grusza Carola z odkrytym korzeniem najlepiej poradzi sobie w ziemi żyznej, przepuszczalnej, o odczynie lekko kwaśnym. Starsze drzewo świetnie znosi mrozy, ale młode należy zabezpieczyć na zimę. Ekspozycja powinna być słoneczna, najlepiej południowa, w miarę bezwietrzna i z dobrymi zasobami wody, wszak grusze nie znoszą suszy. Wiosenne cięcie polega na skróceniu gałązek i przewodnika. Z czasem konieczne jest cięcie prześwietlające, zapobiegające zacienianiu środka drzewka, co mogłoby sprzyjać rozwojowi chorób grzybowych. Po zakończonym owocowaniu wycinamy także długie pędy jednoroczne.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Konferencja, Faworytka, Komisówka.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie