Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA CAROLA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Carola z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.98
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu NaN
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).Grusza Carola z odkrytym korzeniem polecana jest do nasadzeń amatorskich i towarowych. Nie sprawia trudności w uprawie, nie przemarza zimą ani wiosną, za to rodzi pyszne owoce.

Charakterystyka drzewa
Carola to grusza, która rośnie umiarkowanie silnie i pnie się ku górze. W efekcie po kilku latach powstaje piękna wzniosła korona. Plonuje dość regularnie, obficie. Drzewko szczepione na podkładce gruszy kaukaskiej, dorasta do ok. 4,5m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do sadzenia wiosną lub jesienią.


Owoc
Gruszki są duże lub/i bardzo duże (nawet do 250 gramów), o kształcie wydłużonym, zwężającym się przy szypułce. Skórka żółtozielona z ordzawieniem. Wewnątrz skrywa bardzo aromatyczny i soczysty miąższ. Można je zjadać bezpośrednio po zerwaniu owocu z drzewa, ale też wychodzą z nich bardzo dobre przetwory. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę września. Gruszki przechowywać można do 2 miesięcy, a w chłodni nawet do stycznia.


Uprawa

Grusza Carola z odkrytym korzeniem najlepiej poradzi sobie w ziemi żyznej, przepuszczalnej, o odczynie lekko kwaśnym. Starsze drzewo świetnie znosi mrozy, ale młode należy zabezpieczyć na zimę. Ekspozycja powinna być słoneczna, najlepiej południowa, w miarę bezwietrzna i z dobrymi zasobami wody, wszak grusze nie znoszą suszy. Wiosenne cięcie polega na skróceniu gałązek i przewodnika. Z czasem konieczne jest cięcie prześwietlające, zapobiegające zacienianiu środka drzewka, co mogłoby sprzyjać rozwojowi chorób grzybowych. Po zakończonym owocowaniu wycinamy także długie pędy jednoroczne.ZapylaczePrzykładowe zapylacze to: Konferencja, Faworytka, Komisówka.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png