• GRUSZA CAROLA W DONICY

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
24.82
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Grusza Carola to wczesna, jesienna odmiana. Została wyhodowana w Szwecji, krzyżówka Johantorp x Komiksówka. W Polsce zarejestrowana od 1998r.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie umiarkowanie silnie tworząc wzniosłą,  średnio zagęszczoną koronę. Docelowa wysokość to 5m(podkładka grusza kaukaska). Owocuje corocznie i obficie.

Owoc
Owoce są duże lub bardzo duże. W kształcie stożkowate. Skórka zielona, pokryta czerwonym rumieńcem. Nadają się do przechowywania do 3 miesięcy, lepiej wtedy nawet smakują. Bardzo słodka odmiana. Dojrzałość zbiorcza przypada na drugą połowę września.

Uprawa
Odmiana wysoce odporna na mróz, może być uprawiana w każdym regionie Polski. Średnio odporna na choroby. Ze względu na słodki smak owoców, we wrześniu może być atakowana przez ptactwo. Stąd zalecamy zabezpieczenie przed ptactwem. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej o pH 6,2-6,7. Preferuje stanowisko lekko przewiewne, słoneczne. 

Grusza Carola z donicy jest ukorzeniona oraz na wstępie przycięta, wystarczy przenieść ją do odpowiedniego podłoża.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Klapsa, Konferecja, Komisówka.

Przycinanie
Zalecane cięcie prześwietlające, polega ono na wycinaniu pędów rosnących do środka korony ale również tych starych, suchych i złamanych. Takie cięcie wykonujemy co rok, wczesną wiosną lub latem. Przy bardzo starych drzewach stosujemy również cięcie odmładzające. Rany smarujemy maścią ogrodniczą.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png