• GRUSZA CAROLA W DONICY

Grusza Carola doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

Brak towaru
27.82
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Grusza Carola to wczesna, jesienna odmiana. Została wyhodowana w Szwecji, krzyżówka Johantorp x Komiksówka. W Polsce zarejestrowana od 1998r.

Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie umiarkowanie silnie tworząc wzniosłą,  średnio zagęszczoną koronę. Docelowa wysokość to 5m(podkładka grusza kaukaska). Owocuje corocznie i obficie.

Owoc
Owoce są duże lub bardzo duże. W kształcie stożkowate. Skórka zielona, pokryta czerwonym rumieńcem. Nadają się do przechowywania do 3 miesięcy, lepiej wtedy nawet smakują. Bardzo słodka odmiana. Dojrzałość zbiorcza przypada na drugą połowę września.

Uprawa
Odmiana wysoce odporna na mróz, może być uprawiana w każdym regionie Polski. Średnio odporna na choroby. Ze względu na słodki smak owoców, we wrześniu może być atakowana przez ptactwo. Stąd zalecamy zabezpieczenie przed ptactwem. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej o pH 6,2-6,7. Preferuje stanowisko lekko przewiewne, słoneczne. 

Grusza Carola z donicy jest ukorzeniona oraz na wstępie przycięta, wystarczy przenieść ją do odpowiedniego podłoża.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Klapsa, Konferecja, Komisówka.

Przycinanie
Zalecane cięcie prześwietlające, polega ono na wycinaniu pędów rosnących do środka korony ale również tych starych, suchych i złamanych. Takie cięcie wykonujemy co rok, wczesną wiosną lub latem. Przy bardzo starych drzewach stosujemy również cięcie odmładzające. Rany smarujemy maścią ogrodniczą.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png