GRUSZA RED FAWORYTKA

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 4.75796
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Red Faworytka to odmiana idealna do domowego ogrodu. Uprawa nie sprawia trudności, a owoce są bardzo smaczne. To letnia odmiana, którą można spożywać na surowo lub przetwarzać. Jest to jedna z naszych ulubionych gruszy!

 

Charakterystyka drzewa

Klapsa Czerwona rośnie silnie. Korona rozrasta się szeroko i luźno. Dorosłym drzewom gałęzie zaczynają zwisać. Owoce pojawiają się regularnie, co roku w mniej więcej takich samych ilościach. Sadzonka szczepiona na podkładce gruszy kaukaskiej, drzewo dorasta do ok. 4,5m wysokości. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach. 

 

Owoc

Owoce Czerwonej Faworytki są duże, a często bardzo duże. Skórka ma kolor czerwony, jest gruba i odrobinę błyszcząca. Sam kształt owoców jest typowo gruszkowaty – jajowaty i symetryczny. Miąższ jest żółtobiały, drobnoziarnisty, ale kremowy w konsystencji. W smaku gruszki są soczyste, słodkie i bardzo smaczne. Można je jeść zaraz po zerwaniu z drzewa, ale można też przetwarzać na pyszne kompoty lub wypieki. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec sierpnia.

 

Uprawa

Czerwona Klapsa jest średnio odporna na mrozy i choroby. Warto uważać na parcha. Najlepszą glebą dla niej jest ziemia żyzna, bogata w składniki mineralne, gliniasta i lekko kwaśna. Grusza ta lubi mieć dużo światła, ale ceni też spokój i brak silnych wiatrów.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Komisówka, Konferencja, Bonkreta Williamsa, Generał Leclerc, Bera Hardy.

 

Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Grusze Red Faworytke w pierwszym roku po posadzeniu należy przyciąć drzewo około 90cm od miejsca szczepienia. Dzięki temu na pniu będą się tworzyć liczne  rozgałęzienia. Przycinamy wszystkie znajdujące się pędy poniżej 70cm,zostawiamy aby od 3 do 6 najsilniejszych pędów bocznych,  przez następne 2-3 lata korygujemy kształt korony.

 W naszej ofercie znajduje się także Faworytka zwykła.

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium