Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • GRUSZA RED FAWORYTKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Red Faworytka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
18.03
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni robocze
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 


 


Red Faworytka to odmiana idealna do domowego ogrodu. Uprawa nie sprawia trudności, a owoce są bardzo smaczne. To letnia odmiana, którą można spożywać na surowo lub przetwarzać. Jest to jedna z naszych ulubionych gruszy!


 


Charakterystyka drzewa


Klapsa Czerwona rośnie silnie. Korona rozrasta się szeroko i luźno. Dorosłym drzewom gałęzie zaczynają zwisać. Owoce pojawiają się regularnie, co roku w mniej więcej takich samych ilościach. Sadzonka szczepiona na podkładce gruszy kaukaskiej, drzewo dorasta do ok. 4,5m wysokości. Drzewka owocowe dostępne są z odkrytymi korzeniami lub w doniczkach. 


 


Owoc


Owoce Czerwonej Faworytki są duże, a często bardzo duże. Skórka ma kolor czerwony, jest gruba i odrobinę błyszcząca. Sam kształt owoców jest typowo gruszkowaty - jajowaty i symetryczny. Miąższ jest żółtobiały, drobnoziarnisty, ale kremowy w konsystencji. W smaku gruszki są soczyste, słodkie i bardzo smaczne. Można je jeść zaraz po zerwaniu z drzewa, ale można też przetwarzać na pyszne kompoty lub wypieki. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec sierpnia.


 


Uprawa


Czerwona Klapsa jest średnio odporna na mrozy i choroby. Warto uważać na parcha. Najlepszą glebą dla niej jest ziemia żyzna, bogata w składniki mineralne, gliniasta i lekko kwaśna. Grusza ta lubi mieć dużo światła, ale ceni też spokój i brak silnych wiatrów.


 


Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: Komisówka, Konferencja, Bonkreta Williamsa, Generał Leclerc, Bera Hardy.


 


Cięcie


Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Grusze Red Faworytke w pierwszym roku po posadzeniu należy przyciąć drzewo około 90cm od miejsca szczepienia. Dzięki temu na pniu będą się tworzyć liczne  rozgałęzienia. Przycinamy wszystkie znajdujące się pędy poniżej 70cm,zostawiamy aby od 3 do 6 najsilniejszych pędów bocznych,  przez następne 2-3 lata korygujemy kształt korony.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png