Grusza Ukraińska

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 4.84
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Grusza Ukraińska to chętnie wybierana odmiana. Jest uniwersalna - samopylna i odporna. Rodzi przy tym gigantyczne owoce, smaczne owoce.

 

Owoce

Rodzi bardzo duże(300-500g), stożkowe owoce. Pokryte są zieloną, a wraz z dojrzałością żółtą skórką.  Miąższ jest kremowy, słodki, soczysty, aromatyczny i przepyszny. Dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec września.

 

Uprawa

Stanowisko powinno być słoneczne oraz osłonięte od silnych wiatrów. Co do gleby nie jest mocno wybredna, choć najlepiej aby była to ziemia żyzna, próchnicza o pH=6,7-7,2. Odporna na mróz i choroby.

 

Pokrój

Drzewo o umiarkowanej sile wzrostu. Tworzy rozłożystą koronę o sztywnych konarach. 

 

Zapylacze

Jako jedna z nielicznych grusz jest samopylna, nie wymaga innych odmian w pobliżu. Inne odmiany w pobliżu zwiększą plon[Faworytka, B. Williamsa, Komisówka, Bera Hardy, Konferencja].

 

Cięcie

Pierwsze cięcie wykonuje się wiosną. Skraca się wtedy przewodnik o 1/2 oraz pędy boczne o 1/3. Jeżeli nasadzenia dokonujemy jesienią, należy poczekać z tym do najbliższej wiosny. W kolejnych latach należy formować i prześwietlać koronę. 

Opinie o produkcie (1)

19 marca 2024

Super sadzonki, w tym roku pierwszy raz tutaj kupowałam ale za to trzy zamówienia i na pewno niebawem znów zrobię zakupy, polecam sadzonki z tego sklepu

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium