Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ ANTONÓWKA POŁTORAFUNTOWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Antonówka Półtora funtowa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
17.73
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Antonówka Półtorafuntowa, Masłowa, Śmietankowa – różne nazwy są tej starej odmiany. Niezmienne są jednak bardzo duże owoce, którymi nas raczy.


Charakterystyka drzewa

Antonówka Półfuntowa rośnie silnie do ok. 3-4m wysokości. Tworzy szeroką, dość luźną koronę. Ma tendencję do naprzemiennego owocowania. Jabłoń zaszczepiona na podkładce M26. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dobrze przyjmujące się w ziemi.

 

Owoc

Jabłka Antonówki Półfuntowej są bardzo duże, do 600 gramów. Na zewnątrz skórka ma śmietankowe zabarwienie. W środku biały miąższ – soczysty i kwaśny. Owoce można jeść bezpośrednio po zerwaniu lub przetwarzać. Świetnie nadają się na soki, musy i kompoty. Dojrzałe zaczynają być pod koniec sierpnia.

 

Uprawa

Antonówka Śmietankowa z odkrytym korzeniem to jabłoń, która bardzo dobrze znosi mrozy. Jest też odporna na większość chorób. Lubi miejsca pełne słońca, a ziemię lekko kwaśną, o umiarkowanej wilgotności. Jest to dość waleczna stara odmiana, więc nawet w gorszych warunkach sobie poradzi. Wykonujemy cięcie wiosenne, skracając przewodnik, gałązki i usuwając ewentualne odrosty.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Antonówka Zwykła, Oliwka Żółta (Papierówka), Lobo, James Grieve, Gloster, Cortland.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png