• JABŁOŃ ANTONÓWKA POŁTORAFUNTOWA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Antonówka Półtora funtowa z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

17.20
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 1 pazdziernika do 1 grudnia) oraz (od 1 marca do 1 maja) w zależnosci od warunków pogodowych oraz w kolejności zamówień.

Antonówka Półtorafuntowa, Masłowa, Śmietankowa – różne nazwy są tej starej odmiany. Niezmienne są jednak bardzo duże owoce, którymi nas raczy.


Charakterystyka drzewa

Antonówka Półfuntowa rośnie silnie. Tworzy szeroką, dość luźną koronę. Ma tendencję do naprzemiennego owocowania. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dobrze przyjmujące się w ziemi.

 

Owoc

Jabłka Antonówki Półfuntowej są bardzo duże, do 600 gramów. Na zewnątrz skórka ma śmietankowe zabarwienie. W środku biały miąższ – soczysty i kwaśny. Owoce można jeść bezpośrednio po zerwaniu lub przetwarzać. Świetnie nadają się na soki, musy i kompoty. Dojrzałe zaczynają być pod koniec sierpnia.

 

Uprawa

Antonówka Śmietankowa z odkrytym korzeniem to jabłoń, która bardzo dobrze znosi mrozy. Jest też odporna na większość chorób. Lubi miejsca pełne słońca, a ziemię lekko kwaśną, o umiarkowanej wilgotności. Jest to dość waleczna stara odmiana, więc nawet w gorszych warunkach sobie poradzi. Wykonujemy cięcie wiosenne, skracając przewodnik, gałązki i usuwając ewentualne odrosty.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Antonówka Zwykła, Oliwka Żółta (Papierówka), Lobo, James Grieve, Gloster, Cortland.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie