• JABŁOŃ GALA W DONICY

Ukorzenione, 3 letnie drzewo owocowe w donicy.

Brak towaru
27.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Jabłoń Gala to stara, zimowa odmiana. Pochodzi z Nowej Zelandii, następnie trafiła do Ameryki, gdzie przeniosła się na cały świat(w Polsce od 1967). Polecana do upraw ekologicznych.


Charakterystyka drzewa
Drzewo rośnie średnio silnie do 2-3m(odmiana karłowa, M26). Tworzy dużą, stożkowatą, średnio zagęszczoną koronę(ułatwia to przycinanie). Wydaje owoce już w 2 roku od zasadzenia. Owocuje corocznie i obficie. Zalecane przerzedzanie zawiązków, najlepiej gdyby na kwiatostanie było do 2 owoców. 

Owoc
Owoce są średniej wielkości(ok 180g). Miąższ słodki, korzenny, soczysty, z nutą wanilii.  Z wyglądu jasno czerwone, lekko pasiaste z nalotem. Dobrze się przechowują, zalecane aby odleżały w spiżarni, będą jeszcze lepsze. Nadają się na przetwory. Dojrzewają na początku września.

Uprawa
Jabłoń ta jest wyjątkowo dobrze odporna na mróz, mączniaka i inne choroby. Średnio podatna na parcha. W przypadku tej odmiany, gleba nie jest bardzo wymagająca. Najlepsza będzie przepuszczalna, z ph w okolicach 6,5. Sadzonka w donicy lepiej się przyjmuje w docelowym gruncie.

Przycinanie
Jabłoń w donicy jest na wstępie przycięta przez nas. Przycinanie jabłoni zaczynamy za rok/dwa i kontynuujemy co rok. Formujemy koronę lekko przycinając pędy, prześwietlamy jej środek wycinając pędy rosnące do środka ale również stare, chore, złamane.

Zapylacze
Dobrymi zapylaczami będą: Malinowa OberlandzkaJonagoldSzara RenetaBoiken
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png