• JABŁOŃ ZŁOTA RENETA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń złota Reneta z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 180cm

17.27
Wysyłka w ciągu Od 1 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Duża dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

Zostaw telefon

JABŁOŃ ZŁOTA RENETA

 

Podkładka: M7,M26
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa września
Barwa owoców: złoty
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Golden Delicious, Koksa Pomarańczowa, Elstar, Jonathan, James Grieve, Idared.
Pochodzenie: Francja

 

Królowa Renet Polska odmiana zimowej jabłoni, obecniej mniej popularna w sadach towarowych. Idealna do ogrodu oraz na przetwory.

 

Charakterystyka drzewa

Jabłoń Złota Reneta wyrasta na średniej wielkości silne drzewo. Korona jest rozłożysta u dołu, im wyżej tym jest węższa. Prezentowana odmiana dostępna jest z odkrytym korzeniem lub w doniczce.

 

Owoc

Reneta Złota raczy nas smacznymi owocami już od połowy września. Są one średniej wielkości lub duże, okrągłe lub nieco jajowate. Skórka jest – jak wskazuje nazwa – złota. Często można zauważyć matowy rumieniec. Miąższ jest żółty, w zapachu winny, kwaskowy, odrobinę korzenny. Jabłka Złotej Renety można spożywać na surowo, ale także wykonywać z nich przetwory.

 

Uprawa

Królowa Renet to jabłoń, która jest wrażliwa na bardzo silne mrozy. Warto zabezpieczać drzewa owocowe na zimę. Odporna jest na parcha i mączniaka. Jeżeli rośnie w dużym zagęszczeniu, należy uważać na choroby grzybowe. Lubi miejsca słoneczne, ale poradzi sobie także w półcieniu. Wymaga żyznej gleby, by dawać obfite plony.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Jonatan, Idared, Elstar,

 

CIĘCIE 

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Jeżeli jabłoń sadzimy jesienią, należy przyciąć ją najbliższej wiosny, natomiast drzewa sadzone wiosną, tniemy od razu po posadzeniu.  Przycinamy pędy o 1/3 lub 1/4  ich długości, przewodnik również lekko skracamy aby pobudzić go do dalszego wzrostu około (40-50)cm nad ostatnim pędem. Drzewko nie rozgałęzione przycinamy na wysokości od 70 do 90cm.


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie