• JABŁOŃ ZŁOTA RENETA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń złota Reneta z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
18.09
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru

Podkładka: M7,M26
Wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: połowa września
Barwa owoców: złoty
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: średnia
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Golden Delicious, Koksa Pomarańczowa, Elstar, Jonathan, James Grieve, Idared.
Pochodzenie: Francja

 


Złota Reneta to jabłoń z odkrytym korzeniem, po którą chętnie sięgają ogrodnicy i działkowicze. Jest to stara odmiana jabłoni, która może nie jest obecnie wielce popularna na giełdach, ale bardzo pożądana przez miłośników szarlotek i domowych przetworów. Jabłka mają wyjątkowe walory smakowe.
Charakterystyka drzewaMłode drzewko owocowe rośnie średnio silnie. Tworzy stożkową koronę, dość szeroką na dole, raczej luźną. W okres owocowania wchodzi szybko i co roku obradza solidnie. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami są idealne do nasadzeń wykonywanych jesienią lub wiosną.

Owoc

Jabłka Złotej Renety są średnie lub duże (do 8 cm średnicy). Na zewnątrz złota skórka z rumieńcem. Wewnątrz żółty miąższ o wyjątkowym smaku - lekko kwaśny, winny, z wyczuwalnymi korzennymi nutami. Jabłka te doceniane są zwłaszcza w przetwórstwie, gdyż wychodzą z nich pyszne musy i dżemy, bardzo bogate w smaku. Można je także spożywać na surowo. Dojrzałe są w połowie września.UprawaZłota Reneta z odkrytym korzeniem potrzebuje dobrej, niejałowej gleby o odczynie lekko kwaśnym. Nie jest wybredna, więc nie musi to być bardzo bogata ziemia, na słabszej także wyda plony. Dobrze znosi chłód, ale przed dużymi mrozami wymaga zabezpieczenia. Warto także obserwować wiosenne przymrozki, czy nie uszkadzają pąków. Królowa Renet rzadko zapada na choroby. Drzewko owocowe wymaga cięcia - gałązki pozbawiamy 1/3 długości, przewodnik skracamy ponad ostatnią gałązką około 40 cm.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Idared, Jonatan, Koksa Pomarańczowa, Elstar, Golden Delicious, James Grieve, Red Delicious.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png