• ŚLIWA PRESIDENT W DONICY

Śliwka President doniczkowana, Wysokość sadzonki: przycięta do 150cm.

27.84
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

PRESIDENT

Podkładka: Ałycza
Docelowa wysokość drzewa: 3,5/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek października
Barwa owoców: granatowy/fioletowy
Miąższ: słodko-kwaśny
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Renkloda Ulena, Węgierka Włoska, Stanley, Renkloda Althana.
Pochodzenie: Anglia

 

Jedna z najodporniejszych późnych odmian śliw. Często polecamy ją zarówno do upraw amatorskich, przydomowych, jak i przemysłowych. Śliwki są duże, smaczne, łatwo odchodzą od pestki, czym zyskały uznanie wielu gospodyń.

 

Charakterystyka drzewa

Przez pierwsze trzy, cztery lata Śliwa President rośnie silnie. Im więcej zaczyna owocować, tym bardziej hamuje swój wzrost. Pierwsze plony zbierzemy już po 4 latach. Potem co roku możemy spodziewać się solidnych zbiorów. Do nasadzeń dostępne są drzewa owocowe w doniczkach i w wersji z odkrytymi korzeniami.

 

Owoc

Śliwki President są bardzo duże – nawet do 70 gramów masy. Mają owalny kształt i wyraźny szew, dzielący na połowy. Skórka ma kolor bordowofioletowy oraz jasny nalot. Owoce w środku są jasnożółte lub zielonożółte. W smaku soczyste, słodko-kwaśne. Można spożywać je na surowo, jednak równie dobrze sprawdzają się w przetwórstwie – wykonane z ich dżemy, kompoty i konfitury cieszą się dużym powodzeniem. Zbiory przypadają na koniec września lub początek października.

 

Uprawa

President to śliwa odporna na mrozy nawet do -30 stopni Celsjusza. Nie straszne jej także choroby – bardzo rzadko się im poddaje. Lubi miejsca słoneczne, ciepłe, jasne. Najlepiej rośnie w ziemi żyznej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej.

 

Zapylacze

Śliwa President jest częściowo samopłodna. Będzie owocować każdego roku, ale na lepsze plony możemy liczyć, sadząc w pobliżu inne odmiany. Przykładowe zapylacze to: Renkloda Ulena, Renkloda Althana, Stanley, Amres, Cacanska Lepotica.


Cięcie

Cięcie jest jednym z najważniejszych zabiegów wykonywanych u drzew i krzewów owocowych. Prawidłowo przeprowadzone znacznie zwiększa ilość i polepsza jakość owoców. Przewodnik należy skrócić na wysokość powyżej 30cm położonego pędu bocznego, wszystkie pędy boczne skracamy o około 1/2 długości. Jeżeli drzewo jest nierozgałęzione należy skrócić roślinę na wysokość 80 cm. To powoduje ograniczenia rośnięcia pierwszych gałęzi, które w przyszłości ukształtują nam koronę aby nie rosła ona zbyt wysoka. Również należy pamiętać o gałęziach chorych oraz uszkodzonych aby je regularnie obcinać.


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png