🌳🎉Wielka wyprzedaż drzewek owocowych! Skorzystaj z ekskluzywnej zniżki -20% na wszystkie drzewka z odkrytym korzeniem🍒🍑🍏

CZEREŚNIA SCHNEIDERA PÓŻNA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 18,72 zł 23,40 zł 18.72
Ocena: 4.9
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Czereśnia Schneidera Późna to stara, Niemiecka odmiana. Swoją popularność zyskała ze względu na dużą odporność i smaczne owoce.

 

Owoc

Bardzo duże owoce, kształtem sercowate oraz szerokie. Kolor skórki jest ciemnoczerwony, w końcowej fazie dojrzewania prawie czarny. W ich środku znajduje się jasnoczerwony, soczysty i słodko-winny miąższ, przepyszny. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę lipca.

 

Uprawa

Drzewo rośnie bardzo silnie i tworzy rozłożystą koronę, docelowa wysokość to 3,5-4,5m. Owocuje po ok. 3 latach od zasadzenia. Zaleca się stanowisko bezwietrzne, słoneczne oraz żyzną i próchniczą glebę.

Mrozoodporna, młode drzewa zaleca się przykrywać na pierwsze zimy. Rzadko zapada na choroby, dobrze odporna na raka bakteryjnego.

Zapylacze: Buttnera Czerwona, Vega, Hedelfińska, Van.

Przycinanie: Sadzonkę należy przyciąć wiosną(nawet po posadzeniu), zasadzona jesienią musi poczekać do najbliższej wiosny. Skracamy wtedy przewodnik o połowę a pędy boczne o 1/3. Sadzonkę bez pędów bocznych skracamy do ok. 80cm. W późniejszych latach, po zbiorach, wykonujemy cięcie prześwietlające. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka korony.

Opinie o produkcie (1)

25 kwietnia 2022

Kupiłem cztery sadzonki czereśni w odmianach, jakie potrzebowałem. Mieszkam na Kaszubach i bałem się przesyłki. Zapakowane były w karton i dotarły bez uszkodzeń. Wszystkie przyjęły się. W okolicznych szkółkach nie ma takich sadzonek. Polecam.

Inni klienci kupili również
CZEREŚNIA KAMIONKA
CZEREŚNIA KAMIONKA
18,72 zł 23,40 zł
CZEREŚNIA VEGA
CZEREŚNIA VEGA
18,72 zł 23,40 zł
GRUSZA SANTA MARIA
GRUSZA SANTA MARIA
16,40 zł 20,50 zł
CZEREŚNIA KORDIA
CZEREŚNIA KORDIA
18,72 zł 23,40 zł
dodaj do przechowalni
CZEREŚNIOWIŚNIA HORTENSJA
CZEREŚNIOWIŚNIA HORTENSJA
24,00 zł 30,00 zł
CZEREŚNIA SUMMIT
CZEREŚNIA SUMMIT
18,72 zł 23,40 zł
dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium