CZEREŚNIA SCHNEIDERA PÓŻNA

Podkładka: Antypka.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.
Cena: 20,85 zł 20.85
Ocena: 4.5
Dostępność: Oferta sezonowa. Zapraszamy ponownie 10 października 2022r.

Opis

Czereśnia Schneidera Późna to stara, Niemiecka odmiana. Swoją popularność zyskała ze względu na dużą odporność i smaczne owoce.

 

Owoc


Bardzo duże owoce, kształtem sercowate oraz szerokie. Kolor skórki jest ciemnoczerwony, w końcowej fazie dojrzewania prawie czarny. W ich środku znajduje się jasnoczerwony, soczysty i słodko-winny miąższ, przepyszny. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę lipca.

Uprawa

Drzewo rośnie bardzo silnie i tworzy rozłożystą koronę, docelowa wysokość to 3,5 4,5m. Owocuje po ok. 3 latach od zasadzenia. Zaleca się stanowisko bezwietrzne, słoneczne oraz żyzną i próchniczą glebę.

Mrozoodporna, młode drzewa zaleca się przykrywać na pierwsze zimy. Rzadko zapada na choroby, dobrze odporna na raka bakteryjnego.

Zapylacze: Buttnera Czerwona, Vega, Hedelfińska, Van.

Przycinanie: Sadzonkę należy przyciąć wiosną(nawet po posadzeniu), zasadzona jesienią musi poczekać do najbliższej wiosny. Skracamy wtedy przewodnik o połowę a pędy boczne o 1/3. Sadzonkę bez pędów bocznych skracamy do ok. 80cm. W późniejszych latach, po zbiorach, wykonujemy cięcie prześwietlające. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka korony.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl