CZEREŚNIA SCHNEIDERA PÓŻNA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 14,04 zł 23,40 zł 14.04
Ocena: 4.9
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Czereśnia Schneidera Późna to stara, Niemiecka odmiana. Swoją popularność zyskała ze względu na dużą odporność i smaczne owoce.

 

Owoc

Bardzo duże owoce, kształtem sercowate oraz szerokie. Kolor skórki jest ciemnoczerwony, w końcowej fazie dojrzewania prawie czarny. W ich środku znajduje się jasnoczerwony, soczysty i słodko-winny miąższ, przepyszny. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę lipca.

 

Uprawa

Drzewo rośnie bardzo silnie i tworzy rozłożystą koronę, docelowa wysokość to 3,5-4,5m. Owocuje po ok. 3 latach od zasadzenia. Zaleca się stanowisko bezwietrzne, słoneczne oraz żyzną i próchniczą glebę.

Mrozoodporna, młode drzewa zaleca się przykrywać na pierwsze zimy. Rzadko zapada na choroby, dobrze odporna na raka bakteryjnego.

Zapylacze: Buttnera Czerwona, Vega, Hedelfińska, Van.

Przycinanie: Sadzonkę należy przyciąć wiosną(nawet po posadzeniu), zasadzona jesienią musi poczekać do najbliższej wiosny. Skracamy wtedy przewodnik o połowę a pędy boczne o 1/3. Sadzonkę bez pędów bocznych skracamy do ok. 80cm. W późniejszych latach, po zbiorach, wykonujemy cięcie prześwietlające. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka korony.

Opinie o produkcie (1)

25 kwietnia 2022

Kupiłem cztery sadzonki czereśni w odmianach, jakie potrzebowałem. Mieszkam na Kaszubach i bałem się przesyłki. Zapakowane były w karton i dotarły bez uszkodzeń. Wszystkie przyjęły się. W okolicznych szkółkach nie ma takich sadzonek. Polecam.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium