JABŁOŃ RUBINOLA

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 160cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 17,91 zł 19,90 zł 17.91
Ocena: 4.94445
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy

Opis

 

Jabłoń Rubinola to nowa odmiana pochodząca z Czech. Cenioną zaletą jest parchoodporność, stąd poleca się ją do ogrodu, działki czy sadu. Krzyżówka odmian 'Prima' x 'Rubin'. Odmiana typowo deserowa, rodzi pyszne owoce.

 

Drzewo

Rośnie silnie. Podczas owocowania wzrost słabnie. Tworzy rozłożystą, kulistą koronę. 

 

Owoc

Owoce są średnie lub duże, kuliste i spłaszczone. Miąższ żółty, soczysty, winny i smaczny. Owoce pokrywa prawie w całości czerwony rumieniec. Wcześnie owocuje, nawet po 2 latach od zasadzenia. Plonuje średnio obficie i corocznie, w połowie września. Dobrze się przechowują. 

 

Uprawa

Zaleca się stanowisko słoneczne oraz żyzną, lekko kwaśną glebę. Wymaga zapylacza[Szampion, Delikates, James Grieve]. Drzewo jest odporne na parcha, mączniaka i mróz. Nie wymaga przerzedzania zawiązków. 

 

Cięcie

Jabłoń rubinola źle znosi silne cięcie, pędy mogą się wtedy ogołacać. Najlepiej owocuje na długopędach, 2 lub 3 letnich, starsze warto więc wycinać. Ważnym elementem cięcia Rubinoli jest cięcie odnawiające. Po posadzeniu sadzonkę przycinamy wiosną, nawet jeżeli nasadzenia dokonujemy jesienią. Skracamy wtedy przewodnik o 1/2, pędy boczne o 1/3 a pędy poniżej 50cm wycinamy. W kolejnych latach formujemy koronę, najlepiej z dobrze widocznym przewodnikiem, wycinamy wtedy pędy słabo rokujące bądź krzyżujące się. Warto wykonywać cięcie letnie, aby owoce były dobrze oświetlone, gdyż w przypadku rubinoli bez takiego cięcia owoce przesuną się na końce pędów, a w środku nie będzie owoców. Takie cięcie wykonuje się w lipcu, usuwamy 90% wilków(pionowych pędów) oraz pędy rosnące do środka korony.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium