Wiosenna wyprzedaż aż do -50%! Nie przegap okazji!
  • JABŁOŃ DELIKATES Z ODKRYTYM KORZENIEM

Jabłoń Delikates z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

17.98
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 Dni roboczych
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 503 890 367

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

 

Jabłoń Delikates z odkrytym korzeniem to sadzonka, z której za kilka lat pozyskasz pyszne jabłka, cieszące się dużą popularnością konsumencką. Niegdyś kupowali je tylko amatorzy, dziś coraz chętniej wybierają je zawodowi sadownicy.

Charakterystyka drzewa
Delikates to jabłoń, która powstała ze skrzyżowania odmian Cortland i James Grieve. Przez pierwsze lata drzewo rośnie silnie, a z czasem, gdy zaczyna owocować, wzrost ten hamuje. Korona jest średniej wielkości, raczej luźna. Jabłka pojawiają się na niej co roku, w bardzo obfitej ilości. Drzewo szczepione na podkładce P14, rośnie do ok. 4m wysokości. Dostępne w sprzedaży są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, przeznaczone do sadzenia wiosną lub jesienią.

Owoc
Delikates rodzi duże owoce o kulistym kształcie. W smaku są bardzo aromatyczne i soczyste, lekko kwaskowe i winne. Świetnie nadają się na soki. Skórka jest cienka, w kolorze zielonym, z czerwonym rumieńcem od słonecznej strony. Zbiór rozpoczyna się na początku września. Jabłka są bardzo lubiane w bezpośredniej konsumpcji, ale też w przetwórstwie. W chłodni można przechowywać je nawet do zimy.

Uprawa
Sadząc jabłoń Delikates z odkrytym korzeniem pamiętaj, by zapewnić dobre podłoże – żyzne i przepuszczalne. Bogactwo składników odżywczych wpłynie na odporność drzewa na choroby. W ubogiej i ciężkiej glebie może popadać w choroby kory i drewna. Odmiana ta jest za to dobrze odporna na mrozy. Wiosenne cięcie przeprowadzamy obcinając gałązki o 1/3 oraz przewodnik około 40 cm ponad ostatnią gałązką. W późniejszych latach wykonujemy cięcie prześwietlające. Pamiętać należy także o przerzedzaniu zawiązków, gdyż Delikates ma tendencje do tworzenia ich ogromnej ilości, co później rozdrabnia plon.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Golden Delicious, McIntosh, Idared, Szampion, James Grieve, Jonatan, Spartan.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png