JABŁOŃ SPARTAN

Podkładka: P14/M26/M7.
Wysokość: przycięta do ok. 150cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.
Cena: 18,90 zł 18.90
Ocena: 0
Dostępność: Oferta sezonowa. Produkt dostępny ponownie 1 września 2022r. Wysyłka odbędzie się od 15 października

Opis

Jabłoń Spartan to wczesnozimowa odmiana Kanadyjskiego pochodzenia. Została odnaleziona w 1936r. przez R.C Palmera. Do Polski przywędrowała w latach 70. Krzyżówka McIntosh x Yellow Newton.

 

Owoc

W smaku słodkie, soczyste, kruche i pyszne. Skórka jest koloru czerwonego, później purpurowego. Dojrzałość zbiorcza przypada na połowę września. 

 

Drzewo

Drzewo początkowo rośnie silnie, gdy zacznie owocować wzrost słabnie. Początkowo korona jest stożkowa, później kulista o grubych gałęziach. Docelowa wysokość to ok.4m.

 

Uprawa

Wcześnie wydaje owoce, po 2 latach od zasadzenia. Dla przykładu, jabłonie owocują po ok. 3-4 latach a najpóźniej nawet po 10(np. Cesarz Wilhelm). Nadmierną ilość zawiązków zaleca się przerzedzać. Odmiana jest odporna na parcha i średnio wrażliwa na mączniaka, mało odporna na gorzką zgniliznę. Wysoce mrozoodporna. Bardzo łatwa w uprawie, poradzi sobie z nią każdy amator.

Jabłonie najlepiej rosną w glebie o pH +/- 6,4.

Cięcie: Po posadzeniu należy sadzonkę przyciąć, skracając pędy boczne o 1/3 i przewodnik 1/2. Takie cięcie początkowe wykonujemy wiosną(nawet po posadzeniu) lub czekamy do najbliższej wiosny. W kolejnych latach dowolnie korygujemy kształt korony oraz wykonujemy cięcie prześwietlające wycinając pędy rosnące do środka korony oraz wilki(pionowe pędy rosnące w górę). Istnieją różne techniki cięcia, powinny być dopasowane do przestrzeni w ogrodzie.

 

Zapylacze

James Grieve, Delicious, Jonathan

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl