ŚLIWA DIANA

Podkładka: Ałycza.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 20,88 zł 23,20 zł 20.88
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Śliwa Diana to Rumuńska odmiana. Krzyżówka R. Althana x Early Rivers. Wpisana do krajowego rejestru w 2000r. Bardzo wczesna odmiana, szybko wydająca owoce po zasadzeniu. 

 

Owoc

W ich środku znajduje się przepyszny, żółty miąższ. W smaku soczysty, słodko-kwaśny z dobrze odchodzącą pestką. Śliwki kształtem jajowate, wielkością duże(50-60g). Skórka bordowa, pokryta szarym nalotem. Owocują równomiernie oraz przedwcześnie nie opadają. Plon jest średnio obfity. Po zasadzeniu należy odczekać 2-3 lata na zbiór. Dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec lipca. 

 

Pokrój

Drzewo rośnie silnie i tworzy stożkowatą koronę o sztywnych pędach, kierujących się ku górze. Docelowa wysokość to ok. 3,5-4m. Kwitnie białymi kwiatami.

 

Uprawa

Drzewo jest dobrze odporne na szarkę, średnio odporne na mróz(do 26’C). Kwiaty średnio odporne na wiosenne przymrozki. Zaleca się aby było przykrywane podczas srogich zim. 

Zapylacze: Obcopylna. Wymaga zapylacza kwitnącego w podobnym terminie, np. Stanley, Amers, Valor.

Stanowisko: Zaleca się stanowisko słoneczne oraz bezwietrzne z żyzną i próchniczą glebą.

Cięcie: Po posadzeniu śliwę z odkrytym korzeniem należy przyciąć wiosną(nawet po zasadzeniu). Jeżeli nasadzenia dokonujemy jesienią, czekamy z pierwszym cięciem do najbliższej wiosny. Jeżeli sadzonka posiada pędy boczne to skracamy o 1/3 a przewodnik o 1/2. Sadzonkę bez pędów bocznych skracamy do ok. 80cm. W kolejnych latach należy wykonywać cięcie formujące i prześwietlające. Przycinanie zaleca się wykonywać w pogodny dzień.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium