CZEREŚNIA MAJÓWKA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 14,04 zł 23,40 zł 14.04
Ocena: 4.87672
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Czereśnia Majówka to stara oraz najwcześniejsza odmiana czereśni. Polecana dla każdego, gdyż jest łatwa w uprawie.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewo rośnie silnie(do 4m) tworząc średnio zagęszczoną koronę, o licznych pędach i dużych liściach.  
 
 

Owoc

Owoce są średniej wielkości. Mają smaczny, soczysty i słodki miąższ. Kolorem czerwone. Zbioru dokonujemy pod koniec maja. Główną zaletą najwcześniejszych czereśni jest to, że nie nie są podatne na nasionnice (termin wylągu jest późniejszy). Odmiany odporne to: Majówka, Miodówka, Rivan i po części Burlat czy Kunzego. Wyda mniejsze owoce, ale co roku nie będzie trzeba ich pryskać, przez co tą odmianę można uprawiać ekologicznie.
 
 

Uprawa

Drzewo jest odporne na mróz i choroby. Młode sadzonki zaleca się okryć przez pierwszą zimę, później już nie trzeba. Pąki są dobrze odporne na wiosenne przymrozki. Nie jest atakowana przez nasionnice, ale ze względu na wczesne owocowanie lubią je szpaki, stąd można wykonać zabezpieczenie przed ptactwem (choć nie jest to konieczność). Młode sadzonki zaleca się nawozić (najlepiej ekologicznie).
 
 

Sadzenie

Optymalna gleba powinna być żyzna i przepuszczalna, o pH = 6,2-7,5. Dobrze rośnie na stanowisku bezwietrznym, słonecznym. Przy nasadzaniu warto użyć kompostownika.
 
 

Zapylacze

 
 

Cięcie

Podczas sadzenia wiosną, zalecamy skrócenie przewodnika oraz pędów bocznych o połowę. Natomiast w przypadku sadzenia jesienią, zalecamy poczekać do wiosny przed przeprowadzeniem pierwszego cięcia. Starsze drzewa należy formować i prześwietlać.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium