CZEREŚNIA SAM

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 14,04 zł 23,40 zł 14.04
Ocena: 5
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 
Czereśnia Sam to sadzonka dość niewybrednej odmiany. Poradzi sobie w praktycznie każdych warunkach, a do tego owoce są odporne na uszkodzenia, co sprawia, że często trafia do sadów towarowych.
 
 

Charakterystyka drzewa

Czereśnia rośnie silnie i tworzy luźną koronę. Plonuje co roku bardzo obficie. Sadzonka szczepiona na podkładce colt, dorasta do ok. 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dostarczane w okresie jesiennym lub wiosennym.
 
 

Owoc

Owoce są sercowate i dość duże, nawet do 8 gramów. Skórka na ogół jest bordowa, ale jeżeli czereśnie są już bardzo dojrzałe, zmienia się w jeszcze ciemniejszą, wręcz czarną. Wewnątrz czerwony miąższ. Smak tych owoców można uznać za nieco wytrawny – nie mają dużo cukru i wyczujemy orzeźwiającą goryczkę. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie lipca. Dobrze znoszą transport i przechowywanie.
 
 

Uprawa

 
Czereśnia Sam z odkrytym korzeniem jest sadzonką, która często trafia do sadów towarowych w regionach deszczowych, gdyż owoce odporne są na pękanie podczas ulew. Samo drzewo praktycznie nigdy nie choruje i ma małą wrażliwość na mróz. Preferuje glebę żyzną, umiarkowanie wilgotną, przepuszczalną, a stanowisko pełne słońca, z delikatnym wiatrem. Wiosenne cięcie obejmuje skrócenie gałązek i przewodnika.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Buttnera Czerwona, Bing, Hedelfińska, Van, Lambert, Regina, Burlat. Czereśnia Sam jest bardzo dobrym zapylaczem dla innych odmian.
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium