• CZEREŚNIA SAM Z ODKRYTYM KORZENIEM

Czereśnia Sam z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Brak towaru
18.86
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 5 października
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 26.5
Dostępność Brak towaru


Czereśnia Sam z odkrytym korzeniem to sadzonka dość niewybrednej odmiany. Poradzi sobie w praktycznie każdych warunkach, a do tego owoce są odporne na uszkodzenia, co sprawia, że często trafia do sadów towarowych.


Charakterystyka drzewa


Czereśnia rośnie silnie i tworzy luźną koronę. Plonuje co roku bardzo obficie. Sadzonka szczepiona na podkładce colt, dorasta do ok. 4m wysokości. Dostępne są drzewka owocowe z odkrytym korzeniem, dostarczane w okresie jesiennym lub wiosennym.


Owoc
Owoce są sercowate i dość duże, nawet do 8 gramów. Skórka na ogół jest bordowa, ale jeżeli czereśnie są już bardzo dojrzałe, zmienia się w jeszcze ciemniejszą, wręcz czarną. Wewnątrz czerwony miąższ. Smak tych owoców można uznać za nieco wytrawny - nie mają dużo cukru i wyczujemy orzeźwiającą goryczkę. Dojrzałość zbiorczą osiągają w połowie lipca. Dobrze znoszą transport i przechowywanie.


Uprawa


Czereśnia Sam z odkrytym korzeniem jest sadzonką, która często trafia do sadów towarowych w regionach deszczowych, gdyż owoce odporne są na pękanie podczas ulew. Samo drzewo praktycznie nigdy nie choruje i ma małą wrażliwość na mróz. Preferuje glebę żyzną, umiarkowanie wilgotną, przepuszczalną, a stanowisko pełne słońca, z delikatnym wiatrem. Wiosenne cięcie obejmuje skrócenie gałązek i przewodnika.

Zapylacze


Przykładowe zapylacze to: Buttnera Czerwona, Bing, Hedelfińska, Van, Lambert, Regina, Burlat. Czereśnia Sam jest bardzo dobrym zapylaczem dla innych odmian.Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png