CZEREŚNIA REGINA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,40 zł 23.40
Ocena: 4.7217
Dostępność: Przedsprzedaż sadzonek sezonowych rozpoczynamy od 1 września 2024.

Opis

 

Regina to czereśnia z odkrytym korzeniem, która ma wielu zwolenników wśród sadowników. Owoce są smaczne, nie obijają się podczas zbiorów, dobrze znoszą transport i przechowywanie.

 

Charakterystyka drzewa

Regina to krzyżówka Rube i Schneidery Późnej. Drzewko owocowe dorasta do wysokości około 4 metrów. Korona jest raczej luźna, rozgałęziona. Owocuje równo – obficie w każdym roku. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami należy wsadzić do ogrodu jesienią lub wiosną.

 

Owoc

Czereśnie Reginy są duże, nawet do 7–8 gramów dla pojedynczego owocu. Mają sercowaty kształt. Dojrzała skórka jest intensywnie czerwona, ale zmienia się w purpurową, gdy owoce są bardzo dojrzałe. W smaku są słodkie, soczyste, chrupiące. Świetnie nadają się do jedzenia i przetwarzania. Dojrzałość zbiorcza rozpoczyna się w połowie lipca.

 

Uprawa

Regina z odkrytym korzeniem powinna trafić miejsce słoneczne, ciepłe, bez silnych wiatrów. Najlepsza ziemia to ta żyzna, umiarkowanie wilgotna. Regina ma dobrą odporność na bakterie, ale słabszą na wirusy. Przed mrozem wymaga podstawowego zabezpieczenia zimowego. Cięcie wiosenne jest standardowe – skracamy gałęzie i zbyt długi przewodnik. Dorosłe drzewko owocowe wymaga zadbania i usuwania starych lub wysuszonych pędów.

 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: KordiaSam, Karina, HedelfińskaSchneidera Późna, Summit, Lapins.

 

Opinie o produkcie (1)

8 października 2021

Kupiłem dwie czereśnie na wiosnę 2021. Przyszły piękne z potężnymi korzeniami. Przyjęły się bez problemu. Po jednym sezonie główny pień zwiększył średnicę dwukrotnie. Korona ładnie się rozrosła. Nie żałuję zakupu. Polecam.

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium