• GRUSZA LUKASÓWKA Z ODKRYTYM KORZENIEM

Grusza Lukasówka z odkrytym korzeniem, Wysokość sadzonki: ok. 170cm. Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie z hydrożelem.

Przedsprzedaż zaczynamy od 1 lutego.
16.93
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Od 1 marca
Cena przesyłki 17
Kurier 17
Przesyłka za pobraniem 22
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

WYSYŁKA (od 5 października do 28 listopada) oraz (od 1 marca do 1 maja).

Podkładka: Pigwa S1
Docelowa wysokość drzewa: 3,5m/4,5m
Dojrzałość zbiorcza: początek października
Barwa owoców: żółty/zielony
Miąższ: słodki
Rozmiar owoców: duża
Mrozoodpornośc: -32°C
Stanowisko: słoneczne
Zapylacze: Bonkreta Wiliamsa, Konferencja, Bera, Hardy, Faworytka, Komisówka.
Pochodzenie: Francja

 

Lukasówka to grusza z odkrytym korzeniem, po którą chętnie sięgają sadownicy, chcący posiadać różnorodne odmiany w swoim sadzie. To późna grusza, która obradza pysznymi owocami, idealnymi do długiego przechowywania.

Charakterystyka drzewa
Drzewko owocowe rośnie silnie i układa się we wzniesioną, stożkową koronę. Dorosłe plonuje co roku obficie, a pierwsze gruszki zerwiemy w czwartym lub piątym roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się jesienią lub wiosną.

Owoc
Gruszki są duże, zazwyczaj około 200 gramów, choć często więcej, nawet do 240 gramów. Mają gruszkowaty kształt i gładką złotą skórkę z widocznymi przetchlinkami. Pod nią kremowy miąższ, który w smaku jest słodko-winny i bardzo aromatyczny. Można je wykorzystać w kuchni do wykonania deserów, kompotów lub musów. Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom września i października, a przechowywać je można nawet do zimy.

Uprawa
Lukasówka z odkrytym korzeniem to sadzonka bardzo pysznej gruszy, ale wymagającej dobrej ziemi, dużej ilości słońca i skutecznych zapylaczy. Mimo że zimy znosi dobrze, w pierwszych latach konieczne jest wykonanie podstawowego zabezpieczenia. Warto dodatkowo ochraniać ją przed parchem i wirusami. Cięcie wiosenne polega na skróceniu przewodnika i pędów. Starsze drzewko wymaga usuwania chorych i zniszczonych gałązek, a także wycinania wilków i dzików.

Zapylacze
Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Konferencja, Bonkreta Williamsa, Paryżanka, Komisówka.
Lukasówka nie jest dobrym zapylaczem dla innych odmian.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie

Kontrolowana jakość !

Bez-nazwy-2.png