GRUSZA LUKASÓWKA

Podkładka: Grusza kaukaska, Pigwa S1.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 20,50 zł 20.50
Ocena: 4.9008
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Lukasówka to grusza po którą chętnie sięgają sadownicy, chcący posiadać różnorodne odmiany w swoim sadzie. To późna grusza, która obradza pysznymi owocami, idealnymi do długiego przechowywania.
 
 

Charakterystyka drzewa

Drzewko owocowe rośnie silnie i układa się we wzniesioną, stożkową koronę. Dorosłe plonuje co roku obficie, a pierwsze gruszki zerwiemy w czwartym lub piątym roku uprawy. Drzewka owocowe z odkrytymi korzeniami sadzi się jesienią lub wiosną.
 
 

Owoc

Gruszki są duże, zazwyczaj około 200 gramów, choć często więcej, nawet do 240 gramów. Mają gruszkowaty kształt i gładką złotą skórkę z widocznymi przetchlinkami. Pod nią kremowy miąższ, który w smaku jest słodko-winny i bardzo aromatyczny. Można je wykorzystać w kuchni do wykonania deserów, kompotów lub musów. Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom września i października, a przechowywać je można nawet do zimy.
 
 

Uprawa

Lukasówka z odkrytym korzeniem to sadzonka bardzo pysznej gruszy, ale wymagającej dobrej ziemi, dużej ilości słońca i skutecznych zapylaczy. Mimo że zimy znosi dobrze, w pierwszych latach konieczne jest wykonanie podstawowego zabezpieczenia. Warto dodatkowo ochraniać ją przed parchem i wirusami.
 
 

Zapylacze

Przykładowe zapylacze to: Faworytka, Konferencja, Bonkreta Williamsa, Paryżanka, Komisówka. Lukasówka nie jest dobrym zapylaczem dla innych odmian.
 
 

Cięcie

Cięcie wiosenne polega na skróceniu przewodnika i pędów. Starsze drzewko wymaga usuwania chorych i zniszczonych gałązek, a także wycinania wilków i dzików.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium