BORÓWKA AMERYKAŃSKA TORO W DONICY

Wysokość: 30-50cm.
Stan: doniczka C2.
Wiek: 2 lata.
Termin przesadzania roślin z doniczek do gruntu to wiosna, lato i jesień.
Cena: 15,80 zł 15.80
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Borówka Amerykańska Toro jest odmianą popularną i bardzo cenioną. Została wynaleziona w 1969r., a do upraw polecana od 1987r. Powstała poprzez skrzyżowanie odmian Earliblue i Ivanhoe.

 

Owoc

Owoce są duże, okrągłe i wyrównanej wielkości. Pokryte przez lekki, biały nalot. Miąższ słodko-winny, mięsisty, smaczny, o zielonkawym odcieniu. Odmiana średnio-wczesna. Dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec lipca. Dojrzewają równomiernie, przez co zbiór trwa krótko.

 

Krzew

Krzew rośnie silnie i rozłożyście. Wytwarza silne pędy. Liście eliptyczne oraz wydłużone. Kwiaty są duże oraz białego koloru z odcieniem różu neapolitańskiego. Docelowa wysokość to ok. 150cm. 

 

Uprawa

Odmiana odporna na mróz i choroby. Nie wymaga zabezpieczeń na zimę. Borówki amerykańskie muszą mieć umiarkowanie wilgotną, kwaśną glebę. Podłoże warto ściółkować lub regularnie odchwaszczać. Zaleca się coroczne przycinanie.

 

Zapylacze

Borówki amerykańskie są samopylne, ale o wiele lepiej owocują w pobliżu innych odmian kwitnących w zbieżnym terminie. W przypadku tej odmiany są to[Bluegold, Bluecrop, Nelson, Chandler].

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium