CZEREŚNIA DONISSENA ŻÓŁTA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,40 zł 23.40
Ocena: 4.95
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

 

Czereśnia Donissena Żółta to najbardziej popularna czereśnia w Niemczech wśród żółtych odmian. Swoim uznaniem cieszy się także w wielu innych krajach, m.in. Holandii. Została odkryta przez ogrodnika Donissena, w dawnej miejscowości Guben(1825r) - dziś jest to granica Polski i Niemiec.

 

Rodzi owoce o rzadko spotykanej barwie. Jej uprawa jest łatwa, stąd świetnie sprawdzi się w każdym przydomowym ogrodzie.

 

Owoc

Średniej wielkości(ok. 2cm), w kształcie serca. Skórka jest żółta, jasna, cienka, gładka i lśniąca. Owoce wyglądają apetycznie i zachęcają do jedzenia. Smakują wyśmienicie - słodko, soczyście i aromatycznie. Mogą być jedzone prosto z drzewa, dobrze smakują także w kompotach i przetworach. Sok jest bezbarwny, a pestka mała. Mogą pękać podczas obfitych deszczów. Dojrzałość zbiorcza przypada pod koniec czerwca, jest to wczesna odmiana. Szybko owocuje po zasadzeniu, po ok. 2 latach. Owocuje obficie. 

 

Uprawa

Odmiana mrozoodporna i dobrze odporna na choroby. Kwiaty rzadko kiedy uszkadzają wiosenne przymrozki. Żółtych owoców nie atakują wrony. Warto wybrać miejsce bez silnych wiatrów, ponieważ jej dojrzałe owoce mogą być strącane przez silne podmuchy. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna, próchnicza i najlepiej z pH 6,8-7.

 

Cięcie

Rośnie silnie. Dorasta do ok. 4-5m wysokości, choć wysokość można korygować poprzez przycinanie. Korona jest jajowata i silnie zagęszcza się, stąd warto wykonywać cięcie prześwietlające. Po zasadzeniu powinno się wykonać także cięcie początkowe. Polega ono na skróceniu przewodnika o 1/2 i pędów bocznych o 1/3. Wykonuje się je wiosną, bezpośrednio po sadzeniu. Jeżeli sadzenia dokonuje się jesienią, to z pierwszym przycinaniem trzeba poczekać do najbliższej wiosny.

 

Zapylacze

Buttnera Czerwona, Kunzego, Schneidera Późna, Hedelfińska, Vega, Rivan.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium