CZEREŚNIA DROGANA ŻÓŁTA

Podkładka: Colt.
Wysokość: przycięta do ok. 170cm.
Wiek: 2 lata.
Stan: Roślina kopana z gruntu.
Korzenie drzewka na czas transportu zabezpieczamy w balocie.
Cena: 23,40 zł 23.40
Ocena: 0
Dostępność: Powiadom o dostępności

Opis

Czereśnia Drogana żółta to późno owocująca odmiana o nietypowych, żółtych owocach. Ciekawe urozmaicenie w ogrodzie.

 

Owoc

Pokryte są żółtą, lśniącą skórką. Wielkościowo dość duże(6-7g). W ich środku znajduje się przepyszny, słodki miąższ. Sok jest bezbarwny. Żółte owoce podatne są na pękanie podczas obfitych deszczów, nie nadają się także do transportu ani przechowywania. Dojrzałość zbiorcza przypada na drugą połowę lipca.

 

Uprawa

Zaleca się stanowisko odsłonięte od wiatru, jak najbardziej słoneczne. Czereśnie najlepiej rosną w glebie o pH=6,7-7,2. Prezentowaliśmy poradnik dot. uprawy czereśni(link).

Drzewo: Rozłożysta i średnio zagęszczona korona.

Zapylacze: Przykładowe zapylacze: Buttnera Czerwona, Schneidera Późna, Hedelfińska, KunzegoBurlat. Kwitnie w marcu białymi, lekko różowymi kwiatami.

Cięcie: Sadzonkę należy przyciąć wiosną(nawet po posadzeniu), zasadzona jesienią musi poczekać do najbliższej wiosny. Skracamy wtedy przewodnik ok. 50cm nad najwyżej położonym pędem bocznymi a pędy boczne przycinamy o połowę. Sadzonkę bez pędów bocznych skracamy do ok. 80cm. Przez kolejne 2-3 lata formujemy drzewo. W późniejszych latach, po zbiorach, wykonujemy cięcie prześwietlające. Wycinamy wtedy pędy rosnące do środka korony. 

 

Inne odmiany czereśni o żółtych owocach: Kanarkowa

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium